L o a d i n g

الگوریتم برت

جدول محتوا

مقالات مرتبط

زمان مطالعه: 4 دقیقه

bert google algorithm الگوریتمی است که درک موتور جستجو از زبان انسان را افزایش می‌دهد. الگوریتم BERT اصطلاحات قبل و بعد و روابط بین کلمات را تحلیل می‌کند که برای درک مطالب و اهداف کاربران هنگام جستجو در گوگل بسیار مفید است. گوگل قبلاً مدل‌هایی را برای درک زبان انسان اتخاذ کرده بود، اما این الگوریتم به عنوان یکی از مهم‌ترین جهش‌ها در تاریخ موتورهای جستجو اعلام شده است.

مهم است به یاد داشته باشید که مأموریت گوگل این است که تمام محتوای وب را سازماندهی کند تا بهترین پاسخ‌ها را به کاربران ارائه دهد. برای این کار، موتور جستجو باید بداند که مردم به دنبال چه چیزی هستند و صفحات وب در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند تا بتواند تطابق صحیح بین کلمات کلیدی و محتوای وب را ایجاد کند. در ابتدا الگوریتم برت فقط به زبان انگلیسی راه اندازی شد؛ اما این مدل به بیش از 70 زبان گسترش یافته است و به این ترتیب، نتایج جستجو در سرتاسر جهان کیفیت بالایی را کسب کرده‌اند.

الگوریتم برت گوگل چگونه کار می کند؟

یکی از تفاوت‌های گوگل با سایر سیستم‌های پردازش زبان، ویژگی دو طرفه آن است. این بدان معناست که سایر سیستم‌ها یک طرفه هستند و فقط کلمات را با استفاده از عباراتی که در سمت چپ یا راست آن‌ها در متن قرار دارند، بررسی می‌کنند. اما الگوریتم برت گوگل در هر دو جهت کار می‌کند، متن را در سمت چپ و راست کلمه تجزیه و تحلیل می‌کند که درک بسیار عمیق‌تری از روابط بین اصطلاحات و بین جملات به وجود می‌آورد. BERT برخلاف الگویتم RankBrain، برای درک منظور کاربران نیازی به تجزیه و تحلیل پرس و جوهای گذشته ندارد و کلمات، عبارات و کل محتوا را درست مانند ما درک می‌کند، بهترین نتایج را انتخاب و آن‌ها را به ترتیب ارتباط با جستجوی کاربر رتبه بندی می‌کند.
برای مثال وقتی عبارت (راه‌های مهاجرت به کاناد) جستجو می‌شود، گوگل مفهوم را از روی ارتباط بین هر کلمه با یک دیگر تشخیص می‌دهد. این بدان معناست که اگر حرف اضافه (به) تبدیل به (از) شود، معنی جمله کاملاً تغییر خواهد کرد و الگوریتم برت متوجه تفاوت معنی این دو حرف اضافه می‌شود و برای هر کدام، نتایج متفاوت و مرتبطی را نمایش خواهد داد.
الگوریتم گوگل برت، هیچ سایتی را جریمه نکرده و تنها به هم ترازی بین جستجوهای کاربر و محتوای صفحه توجه داشته است. بنابراین، اگر کسی موقعیت‌های خود را برای یک کلمه کلیدی خاص از دست داده است، به این معنی بوده که پاسخ خوبی برای آن پرس و جو ارائه نکرده است.

آیا الگوریتم برت جایگزین الگوریتم RankBrain شده است؟

گوگل به طور مداوم در حال مطالعه روش‌هایی برای بهبود تجربه کاربری و ارائه نتایج برتر است. RankBrain نیز مانند BERT از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند اما پردازش زبان طبیعی را انجام نمی‌دهد که در این روش بر تجزیه و تحلیل پرس و جو و گروه بندی کلمات و عباراتی متمرکز است که از نظر معنایی مشابه هستند، اما نمی‌تواند زبان انسان را به تنهایی درک کند. بنابراین، هنگامی که یک جستجوی جدید در گوگل ایجاد می‌شود، رنک برین جستجوهای گذشته را تجزیه و تحلیل می‌کند و تشخیص می‌دهد که کدام کلمات و عبارات به بهترین شکل با آن جستجو مطابقت دارند. وقتی گوگل سیگنال‌های تعامل کاربر را دریافت می‌کند، در مورد روابط بین کلمات بیشتر می‌آموزد و رتبه بندی را بهبود می‌بخشد.

این اولین قدم گوگل در درک زبان انسان بود. حتی امروزه نیز یکی از روش‌هایی است که برای درک اهداف جستجو و محتوای صفحه به منظور ارائه نتایج بهتر به کاربران استفاده می‌شود. بنابراین، الگوریتم برت گوگل جایگزین الگوریتم رنک برین نشده است، بلکه روش دیگری برای درک زبان انسان به ارمغان آورده است. بسته به جستجو، الگوریتم گوگل می‌تواند از هر دو روش (یا حتی ترکیب آن دو) استفاده کند تا بهترین پاسخ را به کاربر ارائه دهد. به خاطر داشته باشید که الگوریتم گوگل با پیچیدگی گسترده‌ای از قوانین و عملیات شکل گرفته است که الگوریتم رنک برین و الگوریتم برت نقش مهمی ایفا می‌کنند، اما آن‌ها تنها بخشی از این سیستم جستجوی قوی هستند.

چگونه سایت خود را برای الگوریتم برت گوگل بهینه سازی کنیم؟

در مواجهه با به روز رسانی اعلام شده توسط گوگل و تغییرات در SERP، چه کاری می‌توانید برای بهبود نتایج SEO خود انجام دهید؟ جالب است که بدانید، گوگل این الگوریتم را برای جلوگیری از بهینه سازی صفحات و محتوا برای ربات‌ها توسط سایت‌ها انجام داده است. گوگل می‌خواهد محتوای ارزشمندی را به کاربران ارائه دهد تا به پاسخ دقیق سؤال خود برسند. بنابراین سایت خود را برای الگوریتم bert بهینه نکنید، برای کاربران بهینه‌سازی کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به جای تمرکز بر کلمات کلیدی، تمرکز را به اهداف جستجو تغییر دهید. اگر روی بهینه‌سازی مواردی که کاربر جستجو می‌کند تمرکز داشته‌اید، اکنون باید به آن چه که کاربر می‌خواهد به آن دست یابد، تمرکز داشته باشید. بنابراین بسیار مهم است که متوجه مقاصد پرسونای خریدار خود شوید و محتوای باکیفیت برای پاسخ به نیازهای کاربران تولید کنید. برای این کار عبارات اصلی جستجو را شناسایی کرده و به دنبال کلماتی بگردید که با آن‌ها روابط معنایی برقرار می‌کند و به جای اینکه یک کلمه کلیدی را چندین بار تکرار کنید، می‌توانید دایره کلمات زیادی را به کار ببرید که به گوگل کمک می‌کند تا معنای مطالب شما را درک کند.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ HDM به این موضوع اشاره کردیم که الگوریتم برت (bert) الگوریتمی است که هدف کاربر از جستجو را به خوبی درک می‌کند. برای آن که بتوانید با کلمات هدف خود در نتایج جستجو نمایش داده شوید، می‌بایست متنی بهینه با توجه به پرسونای مخاطب خود با گستردگی خوبی از کلمات کلیدی هم معنی ایجاد کرده باشید و همچنین توجه داشته باشید که در محتوا باید ویژگی EAT رعایت شده باشد که متن کاربرپسند باشد و با توجه به رضایت کاربر از متن، گوگل رتبه سایت شما را در نتایج جستجو با کلمات هدف بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

مقالات مرتبط

۰۲۱-۴۴۱۵۵۱۷۵