L o a d i n g

الگوریتم کبوتر (Pigeon)

جدول محتوا

مقالات مرتبط

زمان مطالعه: 4 دقیقه

گوگل به عنوان بزرگ‎ترین موتور جستجو، همواره به دنبال ارائه بهترین و مرتبط‌ترین نتایج به کاربران است و برای این منظور، الگوریتم‎‌های رتبه‌بندی مختلفی نیز دارد. نمایش نتایج جستجو بر اساس محل، از بزرگ‎ترین به‌روزرسانی‌های الگوریتم‎‌های گوگل است. گوگل این الگوریتم را کبوتر Pigeon Algorithm نامگذاری کرده است که در این الگوریتم تمرکز اصلی روی نزدیک بودن محل به سرچ کاربر است و می‌تواند شانس بزرگی جهت حضور در نتایج برتر گوگل و افزایش فروش کسب و کارها باشد.

زمانی که شما به دنبال مکان خاصی در محل خاصی هستید، گوگل با در نظر گرفتن موقعیت مکانی شما، لیستی از نزدیک‌ترین محل‌ها را به شما نشان می‌دهد. الگوریتم کبوتر تحول بزرگی در دنیای جستجو ایجاد کرد.

الگوریتم کبوتر - Pigeon Algorithm

عملکرد الگوریتم کبوتر

اساسا عملکرد الگوریتم‎‌های گوگل به این صورت است که محتوا، تصاویر، فیلم، کلمات کلیدی و … را مورد بررسی قرار می‌دهند و با توجه به امتیازی که سایت‎‌ها دریافت می‌کنند، در اولویت‎‌های اول تا آخر نمایش داده می‌شوند و کاربر با توجه به سرچی که انجام داده است، مرتبط‎‌ترین نتیجه را دریافت می‌کند. اما الگوریتم کبوتر عملکردی متفاوت با سایر الگوریتم‎‌ها دارد و اساس توجه آن به موقعیت مکانی و جغرافیایی است و هنگامی که کاربر در جستجو خود نام مکان و موقعیت جغرافیایی را بیان کرده باشد، الگوریتم کبوتر (pigeon) سعی می‎‌کند که بهترین نتیجه را به نمایش بگذارد.

برخلاف اکثر الگوریتم‌های گوگل، الگوریتم کبوتر Pigeon Algorithm قوانین خاص و سیاست‎‌های مجازاتی ندارد و بر اساس عبارتی که کاربر جستجو کرده است، نزدیک‎‌ترین کسب و کار و خدمات مناسب را نمایش می‌‎دهد. این الگوریتم کمک بسیار زیادی به کسب و کارهای کوچک و وب‌سایت‎‌هایی که قدرت رقابت روی کلمات کلیدی سخت را ندارند، کرده است. چون در بین نتایج محلی راحت‎‌تر دیده خواهند شد. الگوریتم کبوتر روی حوزه‌‎های هتلینگ، تغذیه و آموزشی بیشترین میزان تاثیرگذاری را دارد و در حوزه‌‎هایی مانند استخر و فروشگاه‎‌ها، دفاتر وکالت، خدمات پزشکی و خدمات حمل و نقل نیز تاثیرات مثبتی گذاشته است.

الگوریتم کبوتر - Pigeon Algorithm

اقدامات لازم برای بهبود الگوریتم کبوتر گوگل

برای بهبود وضعیت سایت خود برای الگوریتم کبوتر باید نکات زیر را رعایت کنید‌

  • ثبت اطلاعات در گوگل مپ: موقعیت جغرافیایی خود را در گوگل مپ ثبت کنید و در سایت نیز موقعیت خود را با استفاده از گوگل مپ مشخص کنید تا اطلاعات مکانی شما در اختیار کاربران قرار گیرد و این مورد برای الگوریتم کبوتر نیز قابل درک تر باشد.
  • تشویق کاربران به قرار دادن پرسش و پاسخ در گوگل مپ: مشتریان و مخاطبان خود را تشویق کنید که درمورد کسب و کار شما در گوگل مپ نظرات خود را به ثبت برسانند. نظرات کاربران در صفحه گوگل مپ، یکی از کلیدی‌ترین پارامترهای موثر بر سئو محلی است.
  • رعایت کردن اصول مبانی سئو محلی: با رعایت اصول سئو محلی می‌توانید موقعیت جغرافیایی خود را به گوگل معرفی کنید. اما از آنجایی که حضور در لیست مکان‌ها در نتایج گوگل بسیار پر رقابت است، ولی شما می‌توانید با رعایت اصول سئو محلی در این لیست قرار بگیرید.
  • تولید محتوا بر اساس مکان کسب و کار: اگر از مطالبی استفاده کنید که به محل فعالیت شما اشاره مستقیم یا غیرمستقیم دارند، الگوریتم کبوتر بهتر آن‌ها را درک می‌کند.
  • ثبت سایت در دایرکتوری: با ثبت کسب و کار خود در دایرکتوری‌های مرتبط، امکان کسب رتبه بهتر به کمک الگوریتم کبوتر به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری کسب کنید.
  • ثبت نام، آدرس و تلفن در تمامی صفحات سایت: علاوه بر آن باید صفحه‌هایی برای درج اطلاعات تماس و آدرس خود داشته باشید، همچنین می‌توانید با قرار دادن آدرس و تلفن در فوتر سایت که در تمامی صفحات تکرار می‌شود، به الگوریتم کبوتر کمک کنید که در نتایج محلی، رتبه خوبی را به شما اختصاص دهد.

تاثیر Pigeon Algorithm بر ظاهر گوگل

الگوریتم “کبوتر” که توسط گوگل بر روی ظاهر نتایج تاثیر گذاشته است، بهبودهای مهمی در رتبه‌بندی و نمایش نتایج جستجو ایجاد کرده است. این الگوریتم به تجزیه و تحلیل متنوعی از عوامل و مؤلفه‌های وب‌سایت‌ها می‌پردازد تا به بهبود کارایی و دقت جستجوی گوگل کمک کند. در ادامه، می‌توانید با خدمات سئو ارائه شده توسط متخصصان حوزه سئو، تاثیرات الگوریتم “کبوتر” را بهبود دهید و وب‌سایت خود را برای کاربران و موتورهای جستجو بهینه کنید.

در عکس زیر تغییرات قبل و بعد قابل مشاهده است و در رتبه‌بندی سایت‌ها تاثیر بسیار زیادی گذاشته است. پیش از این الگوریتم نتایج تقریبا به صورت 7 تایی بود اما بعد از آن نتیجه به صورت سه تایی نمایش داده می‌شود. الگوریتم pigeon امکان دارد که ترافیک وب‌سایت را تا حدی پایین بیاورد اما چون نتایج برای کاربران شخصی سازی شده هستند و کاربران نتایج مرتبط‎‌تری را می‌‎بینند، نرخ تبدیل کاربران بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

تاثیر الگوریتم کبوتر - Pigeon Algorithm Effect

سخن پایانی

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ HDM به این موضوع اشاره کردیم که الگوریتم کبوتر به کاربران کمک می‌کند تا براساس موقعیت مکانی خود و باتوجه به عبارتی که جستجو کرده‌‎اند، نتایج دل خواهی را دریافت کنند و از طرفی دیگر به کسب و کارها کمک می‌کند تا به کاربرانی که در فاصله نزدیکی از آن‎‌ها قرار دارند، نمایش داده شوند و شانس افزایش فروش خود را بیشتر کنند. ضمنا برای آنکه الگوریتم pigeon رتبه خوبی را به کسب و کار شما اختصاص دهد و به کاربران هدف خود نمایش داده شوید، باید نکاتی که در این مقاله به آن‎‌ها اشاره کردیم را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هجده =

مقالات مرتبط

۰۲۱-۴۴۱۵۵۱۷۵