صفحه سرویس تبلیغات کلیکی برای خدمات HDM

روش‌های فراوانی برای ترویج محصول یا خدمات وجود دارد. تبلیغات کلیکی یکی از موارد مهم و تاثیرگذار برای تبدیل مخاطبین به مشتریان بالقوه‌ است. شما به واسطه این تبلیغات می‌توانید برای اهداف مختلف، همچون آگاهی از برند، فروش یا رفع نیاز مخاطب در معرض دید او باشید. تاریخچه اولیه تبلیغات کلیکی به سال 1996 برمی‌گردد و تا به این لحظه براساس نیاز مخاطبین و کسب‌وکار‌ها دستخوش تغییراتی شده که در حال حاضر از آن استفاده می‌شود.

یکی از خصوصیات مهم دیجیتال مارکتینگ که در برخی موارد، همچون تبلیغات کلیکی کمتر به آن توجه می‌شود، داشتن یک استراتژی درست است. ما در تیم HDM برای رسیدن به هدف شما براساس نیاز محصول و کسب‌وکار برای شما استراتژی ترسیم می‌کنیم.

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یا Pay per click که معادل فارسی آن پرداخت به ازا کلیک است، همان‌طور که از نام آن پیداست، به معنا پرداخت هزینه به‌ازا نمایش تبلیغات است. این نوع از تبلیغات سبب می‌شود تا همانطور که در بالا مشخص کردیم، در معرض دید افراد زیادی قرار بگیرید.

قبل از پرداخت به انواع تبلیغات کلیکی، برای درک بهتر خدمات HDM لازم است تا تفاوت دو واژه یا اصطلاح کاربردی در تبلیغات کلیکی یا همان کلیکی‌ها را با هم بررسی کنیم. دو واژه بسیار کاربردی که عموما تفاوتی میان آن‌ها درنظر گرفته نمی‌شود. PPC و CPC است. PPC یا همان Pay per click به عنوان نوعی از تبلیغات است که معادل فارسی شده آن، پرداخت به ازا هر کلیک است. اما CPC یا Cost per click یعنی هزینه هر کلیک، پس تا حدودی روشن شد که تفاوت این دو اصطلاح در چیست.

برای درک بهتر به این مثال توجه کنید، فرض کنید که شما برای کسب‌وکار خود قصد دارید تا تبلیغاتی را انجام دهید، زمانی که روش PPC را انتخاب می‌کنید، یعنی در اصل شما برای تبلیغات خود حاضر هستید تا از روش پرداخت به ازا کلیک استفاده کنید و CPC یعنی شما قصد دارید تا به ازا هر کلیک چه میزان هزینه کنید. مثلا روش تبلیغاتی یا کمپین PPC و Avg CPC یا متوسط هزینه هر کلیک که حاضر به پرداخت آن هستیم، 1LIRA است.

دسته‌بندی کلی تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی در حالت کلی به دو دسته تقسیم می‌شود:

تبلیغ در موتور‌های جستجو
تبلیغ در موتورهای جستجو به گونه‌ای است که برای نمایش آن به طور مستقیم با ناشر آن‌ها در ارتباط هستیم و تمامی تبادلات اطلاعات مالی و دریافت نتایج به طور مستقیم بر عهده ناشر است، مانند Google Ads که شما به طور مستقیم پرداخت خود را در گوگل انجام می‌دهید و اقدامات دیگر مانند بهینه‌سازی و جستجو نتایج به طور مستقیم در داشبورد گوگل نمایش داده می‌شود. برای آشنایی با این خدمت تیم HDM می‌توانید به بخش گوگل ادز در قسمت خدمات مراجعه کنید.


تبلیغ در پلتفرم های توزیع و نمایش تبلیغ
اما مورد دیگر که در تبلیغات کلیکی مطرح است، نمایش تبلیغات بنری، همسان و ریتارگتینگ در وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر است. در این مورد طرف حساب شما ناشر یا همان واسط است که تبلیغات شما را در سایت‌های معتبر نمایش می‌دهد. این تبلیغات به عنوان تبلیغات بنری نیز شناخته می‌شود.
در این قسمت از خدمات HDM به مورد دوم که نمایش تبلیغات در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر است اشاره می‌کنیم.

مزیت‌های تبلیغات کلیکی

با توجه به فراوانی روش‌های تبلیغات در فضا آنلاین، باید در ابتدا بررسی کنید که کدام روش‌های تبلیغات، حتی در مورد تبلیغات کلیکی مناسب کسب‌وکار شما است و می‌تواند با بودجه، اهداف، کسب‌وکار و محصول شما در ارتباط باشد. با توجه به خصوصیات تبلیغات کلیکی یا بنری، مواردی که می‌توانیم از سرآمد‌های این نوع از تبلیغات برای شما نام ببریم در موارد زیر خلاصه می‌شود. البته که این موارد به صورت کلی است و خود تبلیغات همسان و ریتارگتینگ به خودی خود مزایایی دارند که در قسمت معرفی این خدمات در HDM می‌پردازیم.

 • باعث افزایش ترافیک به سایت و اپلیکیشن کسب‌وکار شما می‌شود.
 • باعث ایجاد Brand Awareness یا آگاهی از برند برای کسب‌وکار شما می‌شود
 • در مدل‌های مختلف باعث دربرگیری لایه‌های مختلف قیف فروش می‌شود.
 • متریک است و قابلیت اندازه‌گیری دارد، یعنی می‌توانید میزان ROI یا نرخ بازگشت سرمایه را محاسبه کنید.
 • اعتبار را برای شما به همراه خواهد داشت، یعنی نمایش تبلیغات شما در سایت‌هایی با DA و PA بالا اعتبار اپلیکیشن یا سایت شما را افزایش می‌دهد.
 • باعث بهبود رتبه شما در (SEO) می‌شود، در اصل تبلیغات کلیکی نوعی بک لینک به حساب می‌آید که می‌تواند در سئو سایت شما تاثیر مستقیم بگذارد.
 • مقرون به صرفه است، یعنی شما صرفا زمانی که مخاطبین علاقه‌مند به شما برروی بنر شما کلیک می‌کنند، باید هزینه پرداخت کنید.

مزایا تبلیغات کلیکی در تیم HDM


اما مزایا بالا صرفا به مزایا کلی تبلیغات کلیکی اشاره دارد، ولی اعتماد به تیم بازاریابی HDM به خودی خود برای شما مزایا دیگری دارد که به بررسی چند مورد شاخص از آن‌ها می‌پردازیم.

چینش استراتژی


یکی از مهمترین دغدغه‌های کسب‌وکارها برای شروع تبلیغات کلیکی نحوه برداشتن قدم اول است، بسیاری از کسب‌وکارها زمانی که به اهمیت و کارایی تبلیغات کلیکی پی‌‌ می‌برند بدون توجه به اهمیت استراتژی و برنامه‌ریزی اقدام به انجام تبلیغات کلیکی می‌کنند. اما موضوع بسیار مهم در شروع انجام تبلیغات کلیکی چینش یک استراتژی کارآمد است. تیم بازاریابی دیجیتال HDM با توجه به محصولات، کسب‌وکار و از همه مهم‌تر جنس مخاطبین کسب‌وکار شما اقدام به چینش یک استراتژی کارآمد می‌کنند. شاید کمی اغراق باشد ولی یک استراتژی درست بیش از نیمی از مسیر انجام تبلیغات کلیکی را برای کسب‌وکار شما هموار می‌کند.

نمایش تبلیغات شما در سایت‌های معتبر

زمانی که بنر کسب‌وکار شما در سایت‌های معتبر و پربازدید نمایش داده می‌شود، این موضوع سبب ایجاد اعتماد مخاطبین به کسب‌وکار شما می‌شود. نمایش تبلیغات کسب‌وکار شما در کنار بزرگان دیگر، باعث ایجاد یک حس اطمینان در ذهن مخاطب می‌شود که سرآمد آن بدون شک افزایش تعامل مخاطبین با کسب‌وکار شما می‌شود. ما در HDM با نمایش تبلیغات شما در سایت‌های معتبر و مرتبط با حوزه کسب‌وکار شما، سودآوری را برای شما فراهم می‌کنیم.

انجام تبلیغات کلیکی برمبنا کلمات کلیدی مرتبط با سرچ مخاطبین

برای هدفمند شدن تبلیغات کلیکی و جذب مخاطبان بیشتر، لازم است تا تبلیغات شما علاوه‌بر انتشار در سایت‌های معتبر، در سایت‌هایی که به نحوی با کسب‌وکار شما در ارتباط هستند نمایش داده شود. ما در HDM براساس کلمات کلیدی مرتبط با هدف شما، می‌خواهد برند و کسب‌وکار شما باشد یا یکی از محصولات شما، تبلیغات کلیکی را در سایت‌های معتبر و مرتبط نمایش می‌دهیم تا از این طریق نرخ CTR افزایش یابد.

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل


یکی دیگر از مزایا استراتژی درست و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، تبدیل مشتریان بالقوه و مخاطبین احتمالی به مشتریان بالفعل است، یعنی زمانی که ما تبلیغات شما را در سایت‌های مرتبط نشان می‌دهیم، علاوه‌بر افزایش CTR می‌تواند باعث بالابردن تعامل بیشتر و فروش شود. برای مثال اگر کسب‌وکار شما در حوزه البسه ورزشی باشد، نمایش محصولات شما در سایت‌هایی که مرتبط با ورزش و یا رژیم غذایی و لاغری است، احتمال تبدیل مخاطبین به مشتریان زیاد است.

بهینه‌سازی کمپین شما براساس داده‌های به‌دست آمده


همانطور که گفتیم استراتژی می‌تواند قدم اول در اجرا تبلیغات کلیکی باشد، بهینه‌سازی هم می‌تواند به عنوان قدم دوم در هدفمند سازی تبلیغات کلیکی محسوب شود. ما به واسطه داده‌های بدست آمده از کمپین شما، هر لحظه برای بهبود و بهینه‌سازی تمامی موارد از قبیل محل نمایش، مخاطبین، بنر، محتوا اقدام می‌کنیم تا سرمایه شما بیشترین بازده را داشته باشد.

طراحی بنر براساس کسب‌وکار، محصول و پرسونا مخاطب شما


یکی از اقدامات منحصر به فرد در HDM طراحی بنر برمبنا جنس مخاطب و هدف شما است، بنر و محتوا همان نوک پیکان تبلیغات کلیکی است که مخاطب در لحظه اول با آن رو‌به‌رو می‌شود. حتی اگر شما بهترین محصولات با شرایط ویژه یا بهترین خدمات را داشته باشید، اگر بنر شما در دید مخاطب جرقه‌ای ایجاد نکند یا به زبان ساده‌تر مخاطب را ترغیب به کلیک نکند، نمی‌تواند شما را به هدفتان برساند.

مانیتورینگ یا پایش رقبا


یکی از موارد مهم که ما در HDM برای اجرای کمپین‌های شما در نظر می‌گیریم و تاثیر مستقیم در استراتژی و بهینه‌سازی تبلیغات کلیکی (بنری) شما دارد، پایش رقبا و مانیتورینگ است. یکی از موضوعات غیر قابل انکار در حوزه تبلیغات این موضوع است که شما در این حوزه تنها نیستید و رقبا زیادی درحال رقابت با شما هستند. بدون شک بسیاری از این رقبا از تبلیغات کلیکی برای بیشتر دیده شدن استفاده می‌کنند و فقط کسب‌وکارهایی که رقبا خود را بشناسد، می‌تواند از سایر رقبا در این عرصه پیشی بگیرند.

آنتی فراد برای جلوگیری از کلیک‌های بی‌ارزش و تقلب


یکی از بزرگ‌ترین‌ عیب‌ها در تبلیغات کلیکی، امکان بروز تقلب و کلیک‌های بیهوده از جانب رقبا است. این موضوع می‌تواند برای صاحبین کسب‌وکار، ضرر‌های مالی به همراه داشته باشد، همین موضوع که می‌تواند نارضایتی مشتری را به همراه داشته باشد برای ما به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها تبدیل شده بود که به واسطه تجربه و استفاده از آنتی فراد، از وارد شدن ضرر بیشتر به واسطه هزینه بی‌حاصل جلوگیری می‌کنیم.

انواع تبلیغات کلیکی HDM

 • تبلیغات کلیکی بنری
 • تبلیغات همسان یا Native
 • تبلیغات ریتارگتینگ

تبلیغات کلیکی بنری

در تبلیغات بنری همانطور که از نامش پیداست، پیام تبلیغاتی شما را در قالب یک بنر گرافیکی نمایش می‌دهیم، همانطور که در مزیت‌های تیم HDM در انجام تبلیغات کلیکی اشاره کردیم، طراحی بنر با توجه به پرسونا مخاطب شما، نیاز و نوع کسب‌وکار، محصول و از همه مهم‌تر پیام شما از نکات مهم در رعایت اصول طراحی بنر است.

اهداف تبلیغات بنری

 • اولین و مهمترین هدفی که ما به واسطه تبلیغات بنری کلیکی به دنبال آن هستیم، آگاهی از برند است که با انتشار در سایت‌های معتبر و قرار گرفتن در میان سایر برند‌های مطرح، قابل دسترس است.
 • تبلیغات کلیکی یک نوع بک لینک به حساب می‌آید که اگر در سایت‌هایی با اعتبار دامنه بالا (Domain authority) یا اعتبار صفحه بالا (page authority) نمایش داده شود، می‌تواند در بهبود رتبه شما در موتور‌های جستجو بسیار موثر باشد.
 • از دیگر مواردی که تبلیغات بنری می‌تواند به همراه داشته باشد، جذب liad از مخاطبان است، البته که انجام این مورد نیاز به یک استراتژی درست و ارائه یک پیشنهاد ترغیب کننده به مخاطب دارد.

ما در HDM برای تبلیغات بنری شما چه می‌کنیم؟

 

 • ابتدا همانطور که اشاره کردیم برمبنا هدف شما طرح گرافیکی مناسب طراحی می‌کنیم.
 • CTA مناسب برمبنا اصول ux writing از دیگر مواردی است که در انجام تبلیغات بنری و طراحی بنر به آن توجه می‌کنیم، زیرا علاوه‌بر شکل، رنگ و دیگر موارد، فراخوان به عمل یا همان CTA موردی بسیار مهم در تبلیغات بنری است.
 • تولید محتوا ارزشمند که بتواند مخاطبین شما را درگیر کند از دیگر موارد مهم و ارزشمند در رعایت اصول تبلیغات کلیکی است.
 • البته که نباید از مکان قرارگیری بنر شما چشم پوشی کرد، البته این موضوع به نوع تبلیغات بنری شما مرتبط است.

تبلیغات همسان یا Native

اصولا تبلیغات در ذهن مخاطب یک بار منفی ایجاد می‌کند و ممکن است بنا به حال مخاطب تاثیر منفی در ذهن او ایجاد کند. البته این تمام ماجرا نیست و یکی از مواردی که امروزه بسیاری از کسب‌وکارها، به ویژه کسب‌وکارهای خبری و تبلیغاتی با آن مواجه هستند، Banner-blindness یا نابینایی مخاطب نسبت به تبلیغات بنری است. البته این موضوع برای گروه‌هایی صادق است که نه تنها قبل از شروع تبلیغات از یک استراتژی مدون استفاده نکردند، بلکه در طراحی بنر هم شناختی از جنس مخاطب نداشتند، اما به طور کل جایگاه تبلیغات در طول متن برای مخاطب تا حدودی مشخص شده و مخاطب نسبت به تبلیغات دچار یک نابینایی شده است.

تبلیغات همسان با توجه به جنس محتوا، تصویر و محل قرارگیری به گونه‌ای است که مخاطب آن را نمی‌تواند تشخیص دهد یعنی با سایر قسمت‌های سایت همسان است، به همین دلیل با توجه به حساسیتی که مخاطب نسبت به تبلیغات دارد، استفاده از تبلیغات همسان یک راه بسیار درست و منطقی برای کسب اهداف تجاری است. تبلیغات همسان به غیر از تبلیغات گوگل که خود نوعی تبلیغ همسان است، معمولا با عنوان مطالب پیشنهادی، بیشتر بدانید و … نمایش داده می‌شود.

مزایا تبلیغات همسان تیم HDM

 • با ارائه پیشنهادات ارزشمند، آگاهی از برند را افزایش می‌دهد.
 • به دلیل همسان بودن و ارائه ارزش مخاطبین با این تبلیغات ارتباط بهتری برقرار می‌کنند.
 • نرخ تبدیل قابل قبول در تبلیغات همسان

ما در HDM برای تبلیغات همسان شما چه اقداماتی انجام می‌دهیم؟

 

 • نمایش تبلیغات شما در صفحات مرتبط بر اساس کلمات کلیدی هدف
 • نمایش تبلیغات همسان در سایت‌های معتبر
 • بهینه‌سازی برمبنا گزارشات حاصل شده
 • جلوگیری از کلیک‌های بیهوده به واسطه استفاده از آنتی فراد

تبلیغات ریتارگتینگ

ریتارگتینگ یا ریمارکتینگ که برای گروهی خاص از مخاطبان شما که دست کم یک یا چندین بار از محصولات شما بازدید داشته‌اند نمایش داده می‌شود. برای مثال اگر فردی چندین بار یکی از محصولات یا خدمات شما را وارسی کند، بعد از گذشت چند روز اطلاعات به روز رسانی شده، مجدد به مخاطب شما نمایش داده می‌شود. به همین دلیل این تبلیغات رتارگتینگ یا تبلیغات مجدد نامیده می‌شود. از نظر بازاریابی، شما در جریان ریتارگتینگ، قصد دارید مشتریان بالقوه خود را وسوسه کنید تا مجددا از سایت شما دیدن کرده و یا از برند شما خرید کنند.

بزرگ‌ترین مزیت این نوع از تبلیغات احتمال بالا نرخ تبدیل است و اگر واقعا مخاطب به قصد خرید از محصول دیدن کرده باشد، به خریدار تبدیل می‌شود. در کل این نوع از تبلیغات به هیچ وجه آزاردهنده نیست زیرا درست در لحظه نیاز مخاطب نمایش داده می‌شود. در کل ریتارگتیک نرخ تبدیل بسیار بالایی دارد و با اقدامات زیر که ما در HDM انجام می‌دهیم این میزان افزایش می‌یابد.

 • با پیشنهادات ویژه طبق استراتژی تبلیغات، مخاطبین را تبدیل به مشتریان بالفعل می‌کنیم.
 • با ارائه تخفیفات و موارد این‌چنینی مخاطبینی را که قبلا به شما علاقه نشان دادن جذب کنید.
 • تبلیغات شما مانند یک پیشنهاد شگفت‌انگیز و ترغیب کننده به مخاطبین نمایش داده می‌‌شود.