خدمات ایمیل مارکتینگ

اگر مدتی است که کسب و کار خود را شروع کرده‌اید، از طریق ابزارهای جمع‌آوری سرنخ و فرم‌های مختلف موفق شدید آدرس ایمیل تعدادی از مشتریان خود را کسب کنید و به دنبال یک روش آسان و ارزان برای افزایش مشتری و یا برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان فعلی خود هستید. دقیقا جای درستی آمدید، ایمیل مارکتینگ ابزار مناسبی برای شماست. متخصصان تیم HDMarketing با تسلط بر ابزارهای بازاریابی ایمیلی و دانش در حوزه مارکتینگ آماده‌اند تا قدرت این ابزار شگفت‌انگیز را برای کسب و کار شما به کار گیرند.

برنامه‌ریزی اصولی و استراتژیک کمپین‌های ایمیل مارکتینگ با توجه به نوع کسب و کار شما، طراحی ماهرانه محتوای ایمیل و بهینه‌سازی مداوم روندهای آن، همه و همه باعث می‌شود انجام پروژه ایمیل مارکتینگ با تیم HDM برای کسب و کار شما تبدیل به یک تجربه بی‌نظیر شود.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از ایمیل مارکتینگ ارائه کنیم، باید بگوییم: شکلی از بازاریابی مستقیم و ابزاری مفید برای برقراری ارتباط بیشتر و مؤثرتر با مخاطبان کسب و کارمان است. با استفاده از این ابزار می‌توانیم دو هدف کلی را دنبال کنیم. از یک سو، قرارگیری در معرض توجه مخاطبان هدف برای تبدیل آنها به مشتری را محقق می‌کنیم و از سوی دیگر با حفظ ارتباط با مشتریان فعلی در افزایش وفاداری آنها تأثیر گذاشته و نرخ خرید مجدد را افزایش می‌دهیم. مهم‌ترین هدفی که در ایمیل مارکتینگ محقق می‌شود، ایجاد ارتباط شخصی‌تر و حفظ ارتباط با مشتریان است.
بی‌شک برای بدست آوردن تک‌تک بازدیدکنندگان سایت و مشتریان کسب و کارتان تلاش کردید و دوست ندارید به آسانی شما را ترک کنند و سراغ رقبا بروند. در صورت استفاده بهینه از ابزارهای ایمیل مارکتینگ می‌توانیم از این خطر پیشگیری کنیم.

چرا از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

مسلما از خودتان می‌پرسید با توجه به حضور تعداد انبوهی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی و راه‌های زیادی که امروزه برای بازاریابی وجود دارد چرا باید از خدمات بازاریابی ایمیلی HDM استفاده کنیم؟ خوشبختانه این سرویس ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که خیلی زود ما را نسبت به انتخاب آن ترغیب می‌کند.
مهم‌ترین ویژگی مجذوب‌کننده ایمیل مارکتینگ برای هر کسب و کاری، ارزان بودن و نرخ بالای بازگشت سرمایه آن است. بر اساس آخرین تحقیقات درج شده در سایت معتبر oberlo به ازای هر یک دلار هزینه در بازاریابی ایمیلی، 32 دلار به کسب و کار ما تزریق می‌شود.
از سوی دیگر، شاید تعداد بالای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی و ترند شدن آنها، باعث شود با خودمان فکر کنیم که این روزها کسی ایمیل نمی‌بیند؛ اما این تصور اشتباه است. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد با اینکه مردم زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند و این ابزارها برای آگاهی مخاطبان از برند و فعالیت ما بسیار کارآمد است. اما نرخ تبدیل مشتریان در سرویس ایمیل مارکتینگ بسیار بیشتر از نرخ تبدیل مخاطبان به مشتری در شبکه‌های اجتماعی است. براساس نظرسنجی انجام شده توسط تیم Monetate که کمپانی بزرگی در حوزه بهینه‌سازی تجربه کاربری هستند. نرخ تبدیل مخاطبان به مشتری از طریق ایمیل مارکتینگ 24/4 است. این عدد را می‌توان با 49/2 درصد نرخ تبدیل مخاطبان که از طریق موتورهای جستجوگر وارد سایت می‌شوند و 59/0درصد که از طریق رسانه‌های اجتماعی تبدیل به خریدار می‌شوند؛ مقایسه کرد.
به بیان دیگر با توجه به اینکه در طراحی ایمیل مارکتینگ امکان شخصی‌سازی پیام‌ها، تعیین زمان ارسال و مهندسی نوع پیام با توجه به واکنش‌های مشتریان نسبت به اقدامات پیشین ما در حوزه بازاریابی وجود دارد ارتباط مؤثرتر و هوشمندانه‌تری با او برقرار می‌کنیم و مخاطب احساس نمی‌کند با یک پیام انبوه تبلیغاتی روبرو است. در نتیجه شانس تبدیل او به مشتری و انجام خرید، افزایش پیدا می‌کند.
همچنین با توجه به اینکه امروزه استفاده از سرویس‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی نیازمند داشتن یک ایمیل است. تعداد بیشتری از مخاطبان ایرانی نیز نسبت به ساخت ایمیل و ارائه آن در وب‌سایت‌ها برای ثبت‌نام ترغیب شده‌اند و این امر نشان می‌دهد که نه تنها کاربران ایمیل را به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با کسب و کارها و سازمان‌ها پذیرفته‌اند بلکه انتظار دارند از سوی برندها و شرکت‌هایی که با آنها تبادلی داشتند، ایمیل دریافت کنند. در واقع زمانی که مشتریان آدرس ایمیلشان را با انتخاب خود در اختیارتان قرار می‌دهند اعلام می‌کنند که دوست دارند از آخرین محصولات و امکانات شما باخبر شوند؛ اولین افرادی باشند که از جشنواره‌ها و تخفیفات شما استفاده می‌کنند و به ارتباط با شما اهمیت می‌دهند. از سوی دیگر، امروزه عادت استفاده از تلفن‌های هوشمند همه‌گیر شده و معمولا اپلیکشن‌های ایمیل نیز روی گوشی افراد فعال هستند. به همین دلیل، احتمال بازدید ایمیل‌ها نسبت به قبل افزایش یافته است و دیگر لازم نیست مخاطبان برای دیدن ایمیل‌های خود سراغ کامپیوتر و لپ‌تاپ، بروند.
اگر شما هم از زمان شروع کسب و کارتان تعداد زیادی ایمیل جمع‌آوری کردید و تا کنون از آنها استفاده نکردید، مطمئن باشید مشتریانتان در انتظار دریافت پیامی از شما هستند. متخصصان تیم HDM برای طراحی این پیام خلاقانه آماده هستند.

مزایای ایمیل مارکتینگ چیست؟

اولین و مهم‌ترین دلیل استفاده از بازاریابی ایمیلی، مقرون به صرفه بودن و نرخ بالای بازگشت سرمایه در آن است. در واقع با هزینه‌ای اندک و تنها با استفاده از محتوا و تصویر مناسب و ارسال ایمیل انبوه می‌توانیم نرخ تبدیل بالایی را نسبت به سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتال تجربه کنیم. این امر با ارسال پیام‌های شخصی و متناسب با اقدامات بازدید‌کننده از سایت ما ایجاد می‌شود.

ایمیل، ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط با شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف است. مشتریان زمانی که در یک سایت ثبت‌نام می‌کنند یا به هر نحوی آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار می‌دهند. انتظار برقراری ارتباط و دریافت پیام از طرف شما را دارند. شاید امروزه برای برقراری ارتباط با دوستانمان از ایمیل استفاده نکنیم اما دقیقا ابزاری است که برای برقراری ارتباط با کسب و کارها از آن استفاده می‌کنیم. به همین دلیل و طبق انتظار مشتری بهتر است از این ابزار برای برقرای مؤثرتر ارتباط کمک بگیریم. همچنین مخاطب علاقه دارد که از برندها و شرکت‌هایی که با آنها در ارتباط و تعامل است پیام دریافت کند و این موضوع به ایجاد حس اطمینان و اعتبار‌سازی برند در ذهن مخاطب کمک می‌کند.

یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ، انعطاف‌پذیری آن است. یعنی امکان شخصی‌سازی ایمیل بر اساس نام، رفتار و ویژگی‌های کاربر وجود دارد. با ذکر نام افراد در ایمیل علاوه بر ایجاد احساس صمیمیت، نرخ کلیک ایمیل نیز افزایش می‌یابد. اما شخصی‌سازی تنها در حد ذکر نام باقی نمی‌ماند بلکه می‌توانیم با استفاده از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ، برای مشتریان مختلف، محتواهای متفاوت بفرستیم.
ویژگی‌ کانال‌های ارتباطی آف‌لاین و حتی شبکه‌های اجتماعی ایجاب می‎‌کند پیام خود را به صورت انبوه و بدون در نظر گرفتن علایق مشتری، سابقه خرید و سابقه توجه او به پیام‌های قبلی، ارسال کنیم. این ابزارها برای آگاهی مخاطبان از برند ما کارا هستند اما برای ترغیب به خرید و ایجاد ارتباط مؤثر و هدفمند، ایمیل گزینه‌ای بی‌نظیر است. با استفاده از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ و طراحی ایمیل، مشتری احساس می‌کند دقیقا با توجه به نیاز او پیام را ارسال کرده‌ایم.
برای داشتن یک استراتژی موفقیت‌آمیز در ایمیل مارکتینگ ، باید ایمیل مناسب را در زمان مناسب برای افراد مناسب ارسال کنیم. به همین دلیل ویژگی تقسیم‌بندی و شخصی‌سازی بسیار مثمرثمر خواهد بود.

اهمیت بازگشت مشتریان و تکرار خرید آنها بر هیچ کسی پوشیده نیست. تیم مارکتینگ بسیار تلاش می‌کند و برخی اوقات هزینه‌های زیادی برای گرفتن یک سرنخ و جذب مشتری صورت می‌گیرد. حالا نوبت آن است که سرنخ یا مشتری بدست آمده را به راحتی رها نکنیم. یا او را از سرنخ تبدیل به مشتری کنیم و یا باعث تکرار خرید شویم. بهترین ابزار ارتباطی برای این کار و بازگرداندن مخاطب به سمت کسب و کارمان بازاریابی ایمیلی است.
ذکر این نکته حائز اهمیت است که دیدن تأثیرات شگفت‌انگیزی که در خصوص ایمیل مارکتینگ مطرح کردیم با بررسی مداوم داده‌های کمپین و بهینه‌سازی آنها میسر می‎‌گردد و کارشناسانHDM با تخصص در تحلیل داده، تولید محتوای خلاقانه ایمیل و راه‌های مختلف بهینه‎سازی نرخ تبدیل‌ها، این امر را به بهترین شکل محقق می‌کنند.

یکی دیگر از مزایای ارسال ایمیل به مشتریانمان، افزایش ترافیک سایت و دیده شدن محتوای آن است. این موضوع می‌‌تواند در سئو سایت نیز مؤثر باشد. همچنین از طریق این ابزار برای مخاطب ارزش ایجاد می‌کنیم و او را از آخرین اخبار، محصولات جدید، جشنواره‌ها و تخفیفات خود آگاه می‌سازیم. اینگونه است که روابط با مشتریان در طول زمان تقویت می‌شود.

آیا ایمیل مارکتینگ همان تبلیغات ایمیلی است؟

در ابتدای این بحث و در پاسخ به این سوال، باید خیلی صریح و واضح بگوییم: خیر! در تبلیغات ایمیلی، ایمیل تنها یک ابزار برای ارسال انبوه تبلیغ به بانک‌های ایمیل است. مخاطب هدفمند تعیین نمی‌شود، نرخ اسپم بسیار بالاست، پیامی یکسان به گروه‌های متفاوت از مخاطبان ارسال می‌گردد که باعث بی‌توجهی آنان به محتوای ایمیل است. ارسال ایمیل انبوه تبلیغاتی، کاری شبیه پخش تراکت در فضای آنلاین به بی‌کیفیت‌ترین شکل ممکن است. درست همانطور که در فضای واقعی توزیع‌کننده خسته شده و نیمی از آن را نیز حواله سطل آشغال می‌کند، تعداد بسیار زیادی از ایمیل‌های تبلیغاتی نیز اسپم می‌شوند.
این در حالی است بازاریابی ایمیلی، ابزاری هوشمند و طراحی شده برای برای برقرای ارتباط اثرگذار با مشتری است و امکان شخصی‌سازی ایمیل با هدف خاص را برای ما فراهم می‌کند. همچنین این ابزار با امکان A/B تست به ما کمک می‌کند تا محتوای مورد پسند مخاطب را پیدا کرده و در واقع ابزار کوچکی برای تحقیقات بازار در حوزه محتوا نیز محسوب می‎شود.
دکمه :CTAاگر دوست دارید با تجربه ایمیل مارکتینگ، رشد کسب و کارتان را مشاهده کنید همن الان برای مشاوره رایگان اقدام کنید.

ایمیل مارکتینگ چگونه انجام می‌شود و ما در این حوزه چه کارهایی را برای شما انجام می‌دهیم؟

ممکن است بسیاری از بازاریابان و صاحبان کسب و کار با توجه به ارزان بودن ایمیل مارکتینگ و بدون توجه به کیفیت محتوا و امکانات اتوماتیک‌سازی ارسال ایمیل، از این ابزار بدون استراتژی و برنامه‌ریزی هدفمند استفاده کنند. درست مانند تیراندازی که در ابتدا تعداد زیادی تیر برای زدن به هدف دارد. اما سریع و بدون تمرکز تمامی تیرهای خود را هدر می‌دهد و هیچ تیری را در مرکز دارت نمی‌نشاند.

در ابتدا باید با استفاده از ابزارهای جمع‌آوری سرنخ یا lead مانند پاپ‌آپ‌های خلاق دریافت ایمیل، پوش نوتیفیکشن‌ها، فرم‌های ثبت‌نام هیجان انگیز و وسوسه‌کننده، فضاهای نمایشگاهی و همایش‌ها برای جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ تلاش کنیم. در جمع آوری سرنخ‌ها باید پیشنهاد ارزشمند به مخاطب بدهیم و با استفاده مطلوب از حس مشترک همگی انسان‌ها برای «از دست ندادن فرصت» او را وسوسه کنیم تا برای دریافت اطلاعات مهم و ارزشمند ایمیل خود را در اختیار ما قرار دهند. متخصصان ایمیل مارکتینگ تیم HDMarketing این ابزارها را با توجه به نوع کسب و کارتان طراحی و روی سایت شما فعال می‌کنند.
پس از جمع‌آوری ایمیل‌ها باید برای مخاطبان متفاوت کسب و کار شما با توجه به سفری که از ابتدای مواجه با برند تا تبدیل شدن به مشتری دارند؛ ایمیل مناسب تهیه شود. مخاطبان از لحظه آشنایی با ما تا خرید و پس از آن، مراحل: آگاهی، جلب توجه، خریدار، تبدیل به مشتری وفادار و در آخر تبدیل به مشتری مدافع برند را طی می‌کنند.
در هر یک از این مراحل می‌بایست با توجه به نیاز مخاطب محتوای خاص آن مرحله در قالب کمپین محتوایی و یا کمپین فروش طراحی و برای او ارسال شود. متخصصان بازاریابی محتوایی در HDMبا قلم‌های توانمند و آشنایی با دنیای کسب و کار آماده هستند تا بهترین کمپین‌ها را برای مخاطبان شما در هر یک از این مراحل طراحی کنند.
به عنوان مثال وقتی در مرحله آگاهی از برند قرار داریم نباید مخاطبان را با پیام‌های تبلیغاتی و معرفی محصول خسته کنیم و تنها اشاره کوچکی به محصولات و خدمات کافی است. مخاطب به دنبال یافتن پاسخ برای سوالش و احساس نیاز به سایت ما مراجعه کرده و ابهام دارد. در این مرحله باید دوستانه برای حل مشکل او تلاش کنیم و مقالات ارزشمند و مفید برای او را ارسال کنیم. اما زمانی که یک مشتری وفادار برند داریم این محتوا به تنهایی کارساز نیست. در این مرحله علاوه بر اینکه مقالات و محتوای مفید را با او به اشتراک می‌گذاریم باید با محتوای خاص به او ثابت کنیم با سایر مخاطبان برای ما متفاوت است. باید به او بگوییم جز اولین نفراتی است کد تخفیف دریافت می‌کند و از جدیدترین محصولات و خدمات ما باخبر می‌شود.
پس از طراحی کمپین‌های ایمیل مارکتینگ و اجرای آنها، برای بهبود نرخ‌های تبدیل می‌بایست شاخص‌های کلیدی عملکرد یا KPI را بسنجیم. شاخص‌هایی مانند: تعداد ایمیل‌هایی که دریافت شده است، نرخ باز کردن ایمیل‌ها، نرخ کلیک روی روی لینک سایت در ایمیل‌ها (CTR)، نرخ اسپم، نرخ پاک کردن ایمیل‌ها بدون باز کردن (Bounce rate) و… با ثبت و سنجش شاخص‌ها و تلاش برای بهبود نرخ‌ها روز به روز کارایی ایمیل مارکتینگ را افزایش می‌دهیم. راه‌های خلاق زیادی برای بهبود هر یک از شاخص‌ها وجود دارد. به طور مثال، مشخص بودن فرستنده ایمیل، به شکلی که مخاطب احساس کند با شخصیت حقیقی روبرو است و نه با یک شرکت، یکی از صدها راه افزایش نرخ بازگشایی ایمیل است. همچنین با استفاده صحیح از رنگ‌ها، طراحی مناسب کلیدها و رعایت اصولUI در محتوای ارسالی می‌توانیم به بهبود نرخ کلیک کمک کنیم.
سرویس‌های ایمیل مارکتینگ توانایی اتوماتیک‎‌سازی ارسال ایمیل و جابه جایی مخاطبان را در لایه‌های مختلف سفر مشتری دارند. در واقع با توجه به رفتارهای مخاطبان در مقابل پیام‌های قبلی، از طریق تنظیمات سرویس مشخص می‌کنیم که مخاطب چه ایمیل‌هایی را در چه زمان‌هایی دریافت کند. از سوی دیگر هر سایتی به ایمیل‌های خوشامدگویی، تبریک و اعلان تاییدات به مخاطب نیاز دارد. با استفاده از این امکان ارسال اینگونه ایمیل‌ها محقق می‌شود. به محض ثبت‌نام، خرید و هر اقدام دیگری که ما تعریف می‌کنیم کاربر سایت ما ایمیل طراحی شده را دریافت می‌کند و اقدام او بی پاسخ نمی‌ماند. این مدل پاسخ‌ها از نظر روانی در تجربه و حس خوشایند مخاطب از برند ما بسیار مؤثر است.
متخصصان ما با آگاهی از مارکتینگ و تسلط به سرویس‌های ایمیل مارکتینگ از این امکانات برای پیشرفت کمپین‌های شما استفاده می‌کنند.

بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ کدام است؟

یک سرویس کارآمد برای بازاریابی ایمیلی می‎بایست حداقل چهار ویژگی را پوشش دهد:

  • قالب‌های طراحی خلاق و مناسب برای طراحی پیام مؤثر را در اختیار شما قرار دهد.
  • دارای قابلیت خودکاری‌سازی ارسال ایمیل باشد.
  • ایمیل‌های ارسالی را به اسپم صندوق مخاطب راهی نکند.
  • امکان لیست‌سازی مخاطبان و پیگیری کمپین را فراهم کند.

سرویس‌هایی مانند: Constant contact، Sendingblue، Drip، Convertkit ، Awber، GetResponse، mailchimp جز برترین سرویس‌ها در سال 2020 شناخته شده‌اند. هر کدام از سرویس‌ها امکانات خاصی ارائه می‌دهند و ارسال ایمیل در آنها تا سقف مشخصی رایگان و پس از آن با خرید حق اشتراک امکان‌پذیر است.
تیم HDM در دپارتمان ایمیل مارکتینگ با شناخت تجربی از سرویس‌های مختلف، علاوه بر اینکه سرویس مناسب استراتژی کسب و کار شما را انتخاب می‌کند. تمامی مراحل اصولی اجرای کمپین‌های ایمیل مارکتینگ از جمع‌آوریLead تا هدف‌گذاری و طراحی محتوای ایمیل و بهینه‌سازی مداوم نرخ‌های تبدیل و کلیک را مختص کسب و کار شما طراحی و اجرا می‌کند.

دکمه :CTAهمین الان برای دریافت مشاوره رایگان و طراحی استراتژی ایمیل مارکتینگ خود با ما تماس بگیرید.