خدمات سئو و بهبود سئو سایت

سئو یا  Search Engine Optimizationبه معنای بهینه سازی موتور جستجو است؛ اگر بخواهیم ساده‌تر به این موضوع بپردازیم؛ شما با  بهبود سئو سایت خود یک نوع سرمایه گذاری نسبتا بلند مدت ولی پر‌بازده بر روی کسب و کار خود خواهید داشت؛ در واقع سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهمترین راهکارها برای بالابردن بازدید سایت شماست؛ اگر علاوه بر اقدامات و تلاش‌هایی که برای سایت خود کرده‌اید و نتیجه دلخواه را کسب نشده لازم است تا کار را به متخصصین کاردان و مشاور سئو  HDMarketing بسپارید.

در این مورد که حتما نام سئو برای شما آشناست هیچ شکی در آن نخواهد بود، اما عموما کارفرمایان و صاحبان کسب و کار اهمیت سئو و تاثیر آن بر رشد کسب و کار را کمتر از میزان واقعی آن می‌پندارند که این تفکر کاملا اشتباه است، بی شک حضور در فضای دیجیتال و داشتن یک سایت با توجه به سوق پیدا کردن تمامی کسب و کار‌ها به سمت فضای دیجیتال، یک امر بسیار ضروری برای رشد کسب و کار شماست؛ سایت به مانند یک نماینده 24 ساعته آنلاین برای کسب و کار شما بوده و این موضوع که نماینده شما در معرض دید همگان نباشد می‌تواند یک مانع بزرگ برای رشد کسب و کار شما قلمداد شود؛ در واقع وظیفه سئو را می‌توانیم این گونه بیان کنیم که نماینده شما را در بالاترین رتبه در میان تمام نمایندگان (سایت‌های رقیب) قرار خواهد داد.

بهبود سئو سایت یک روند پیچیده است که در تیم ما با شفافیت کامل ، استراتژی درست و اصولی در کنار محتوا روان و درستِ سئو محور می‌تواند به مرور زمان باعث افزایش چشم گیر بازدید از سایت شما شود.

چرا سئو و بهینه سازی سایت مهم و پیچیده است ؟

نتایج نشان می‌دهد که حدود 93% از تجربیات آنلاین با موتور جستجو مانند گوگل، یاهو، یا بینگ آغاز می‌شود و گوگل بیش از 75% کل ترافیک جستجو دسک تاپ جهانی را به خود اختصاصا داده است و پس از آن بینگ با 9.97% و بایدو با 9.34% و در نهایت یاهو با 2.77% در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اما اهمیت سئو از این نتایج حاصل می‌شود که 25% افراد یا کاربران به صفحه دوم نتایج جستجو گوگل می‌روند و جالب‌تر اینکه تنها در صفحه اول، پنج نتیجه ارگانیک اول 60.67 درصد از کل کلیک‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

طبق آمار رسمی شرکت گوگل امسال 2.3 ترلیون جستجو دریافت کرده و از میلیارد‌ها جستجو که در یک روز معین اتفاق می‌افتد، 15% درصد از جستجو‌ها جدید هستند، اما وقتی از پییچیدگی سئو سایت صحبت می‌کنیم دقیقا به چه اشاره داریم؟ شاید کمی عجیب باشد ولی گوگل برای رتبه بندی وب سایت‌ها بیش از 200 عامل را ملاک تعیین رتبه قرار می‌دهد و 70%بازاریابان معتقد که سئو از کلیه تبلیغات کلیدی موثر‌تر است.

چرا سئو و بهینه سازی سایت مهم و پیچیده است ؟

استراتژی سئو

سئو تکنیکال

سئوی داخلی

سئو خارجی

ثبت سایت در گوگل

استراتژی سئو

آنالیز سئو داخلی

آنالیز سئو خارجی

استراتژی لینک سازی

استراتژی تولید محتوا

ما چه کارهایی برای شما انجام می‌دهیم

سئو سایت به سه نوع مختلف تقسیم می‌شود، کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه مشکی که با توجه به شفافیت و کیفیت بالای خدمات در HDMarketing از نوین‌ترین و بروزترین اصول سئو و بهینه سازی سایت برای ارائه خدمات پیروی خواهد شد که بهترین و با ثبات‌ترین نتیجه را برای سایت شما به همراه داشته باشد، قدم اول در اتاق فکر تیم سئو HDMarketing  چینش درست استراتژی سئو و نتیجه گیری مناسب برای انتخاب بهترین روش فنی سئو سایت نیز است.

پس از قدم اول برای سئو سایت نوبت به مراحل عملیاتی و اجرایی خواهد رسید که این رویه به 4 دسته بندی مهم تبدیل خواهد شد.

آنالیز رقبا و چینش استراتژی سئو

سئو تکنیکال

سئو داخلی

سئو خارجی

آنالیز رقبا

 از مهمترین ارکان که در سئو باید بسیار به آن توجه داشت، آنالیز درست رقبا خواهد بود تا بتوانیم با کمترین هزینه بهترین نتیجه ممکن را برای شما رقم بزنیم و پس از بررسی‌های لازمه و چینش درست استراتژی و اصول سئو پروژه عملیاتی سئو استارت خواهد خورد.

بهبود سئو سایت به روش تکنیکال

سئو تکنیکال (Technical SEO) به مراحل بهینه سازی سایت برای ایندکس و خزش راحت‌تر موتورهای جستجو گفته می‌شود. مثل بهینه‌سازی کدها، سرعت سایت، ساخت نقشه‌ی سایت و… . در واقع این بخش از سئو به محتوا ارتباطی ندارد و به زیر ساخت وب‌سایت اهمیت می‌دهد. به همین دلیل است که نام تکنیکال یا فنی را برای آن انتخاب کرده‌اند.

سئو داخلی و کلمات کلیدی هدفمند

همان گونه که گفتیم خود سئو به دو دسته تقسیم خواهد شد، سئو داخلی و سئو خارجی؛ سئو داخلی یا  On-page SEO به معنی کار کردن روی همه اصول، ابزارها و تکنیک‌ها در وب سایت خودمان است؛ یعنی در مواردی که کنترل کامل در اختیار خودمان است. در این مورد که تمامی مراحل سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند هیچ شکی نخواهد بود، اما پیدا کردن کلمات کلیدی هدفمند در سئو داخلی مانند خشت اولی است که یک معمار برای بنا خود می‌گذارد، و مانند ضرب المثل خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج خواهد بود و اگر برای بهبود سئو سایت خود از کلمات کلیدی درست استفاده نکنید به شدت در ادامه روند  با مشکل مواجه خواهید شد؛ ما در HDMarketing اهمیت بسیاری برای پیدا کردن کلمات کلیدی قائل هستیم  و برای انتخاب کلمات کلیدی هدفمند بیشترین زمان ممکن را به جهت کسب نتیجه بهتر صرف می‌کنیم.

سئو داخلی همان گونه که گفتیم خود سئو به دو دسته تقسیم خواهد شد، سئو داخلی و سئو خارجی؛ سئو داخلی یا  On-page SEO به معنی کار کردن روی همه اصول، ابزارها و تکنیک‌ها در وب سایت خودمان است؛ یعنی در مواردی که کنترل کامل در اختیار خودمان است.

سئو خارجی

در حین انجام سئو داخلی و اطمینان از این مورد که تمامی موارد بر مبنای اصول سئو و استاندارد‌های گوگل بوده است، نوبت به بررسی سئو خارجی خواهد رسید تا بتوانیم مخاطبان هدف را از طرق مختلف همچون بک لینک‌ها و فعالیت‌های هدفمند در شبکه‌های اجتماعی به سمت سایت شما انتقال دهیم، در واقع سئو خارجی را می‌توانیم به زبان ساده‌تر تلاش و تمرکز بر روی وضعیت محتوا و سایت ما از نگاه دیگران بیان کنیم.

نکته: تولید محتوا یکی از ارکان موثر گوگل برای بهبود سئو است، در حقیقت تولید محتوا روان، درست، هدفمند و مناسب با نیاز مخاطب در واقع خان هفتم برای سئو سایت شما است، گوگل ارج نهاد به مخاطب را دوست دارد و کسب و کار‌هایی که در سایت خود محتوا مفید و متناسب با کلمات کلیدی که در مورد آن‌ها سخن گفتیم را استفاده کند در رتبه‌های بالاتری جای خواهد داد. تیم محتوا HDMarketing با ارائه محتوا سئو محور،کاربر پسند و درست در کنار تیم سئو بی پروا به دنبال جلب رضایت مشتری هستند

پاسخ به سوالات متداول

گوگل مانند یک استاد همه چیز‌دان است، به گونه‌ای که قابلیت پاسخ به تمامی سوالات و نیاز‌های شما را دارد، مثلا شما برای خرید یک لباس از گوگل سوال خود را مطرح می‌کنید که: لباس مجلسی برای عروسی؛ گوگل بر اساس کلمات کلیدی و تشخیص نیاز شما در SERP یا   Search Engine Results Pagesکه همان صفحات جستجو گوگل است نمایش داده می‌شود؛ در هر صفحه 10 نتیجه ارگانیک وجود دارد که کلمه لباس مجلسی برای عروسی در سبد محصولات یا بلاگ تمام این سایت‌ها وجود دارد، با توجه به آمار‌هایی که در بالا برای شما بیان کردیم 60.67% از کل کلیک‌ها مربوط به پنج نتیجه ائل ارگانیک است و رقابت برای حضور در صفحات اول همان وظیفه و کاربرد می‌باشد، بهبود سئو یک سایت با توجه به خصوصیات آن کسب و کار و میزان رقبای موجود می‌تواند زمان و هزینه‌های متفاوتی را در برداشته باشد.

سئو در واقع یک نوع از تبلیغات با ماندگاری بالا است که به نسبت سایر روش‌های تبلیغات که مدام در معرض دید مخاطب هستند، مانند تبلیغات تلوزیونی و محیطی هزینه کمتری را برای کارفرما در برخواهد داشت.

شاید این سوال و نام بردن تکنیک‌ها مستلزم ارائه یک پاسخ بسیار طولانی باشد، ولی پاسخی که از این سوال مد نظر مخاطبان است، به سه دسته

 • سئو کلاه سفید: بر اساس این روش ما باید دقیقا بر مبنای اصول و الگوریتم‌های گوگل که به دنبال دسترسی راحت مخاطبین به تمامی صفحات سایت و سرعت بالا در کنار محتوای مناسب بر مبنای کیوورد‌های هدفمند است جلو برویم تا از سمت گوگل تنبیه نشویم.
 • سئو کلاه خاکستری: معمولا توضیحاتی که در مورد تکنیک‌های گوگل ارائه می‌شود به دلیل روشن نبودن توضیحات در ذهن مخاطب نمی‌توانند ارتباطی برقرار کند، اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن این سه روش را توضیح دهیم باید این‌گونه بیان کنیم که سئو کلاه سفید، خاکستری و سیاه به ترتیب مانند احکام حلال، مکروه و حرام هستند؛ بهبود سئو سایت به روش سئو کلاه خاکستری شامل تکنیک هایی که اگر گوگل متوجه استفاده آن ها شود، سایت شما را جریمه می کند و افرادی بیشتر از این تکنیک ها استفاده می کنند که خیلی به قانون پابند نمی باشند ولی در نظرشان نمی خواهند کار غیر قانونی کنند.
 • سئو کلاه سیاه: سئو کلاه سیاه به تکنیک، استراتژی‌ها و روش‌هایی گفته می‌شود که از روش‌های غیرقانونی سعی می‌کند تا رتبه وب سایت را افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف بیشتر افزایش رتبه در موتورهای جستجو است و هیچ تمرکزی برروی ارزش آفرینی برای مخاطبان و کاربران سایت وجود ندارد، و اگر گوگل این موضوع را متوجه شود، سایت شما جریمه یا پنالتی خواهد شد.

پنالتی سایت توسط گوگل به دو گونه انجام می‌شود، روش اول به صورت دستی و روش دوم به صورت الگوریتمیک.

 • روش دستی: در این روش وب‌سایت شما توسط تیم گوگل بررسی و به دلیل یک سری از تخلفات مرتکب شده جریمه خواهید شد.در پنالتی‌های دستی شما معمولا دو نوع پیام را دریافت خواهید کرد که شامل (manual action ) و (( search Queries می‌باشد.
 • روش الگوریتمیک: اما پنالتی در این روش معمولا هیچ پیامی را در گوگل وب مستربرای شما نمایان نخواهد کرد و رتبه شما به تدریج و یا ناگهانی در گوگل کاهش خواهد یافت، که دلیل آن پنالتی شدن است، معمولا دلیل پنالتی شدن به وسیله گوگل خرید بک لینک، انتشار محتوای کپی، استفاده بیش از اندازه از تگ H1، لینک سازی در بازه های کوتاه مدت خواهد بود که اگر گوگل متوجه این تخلفات شود به سرعت جریمه خواهید شد.

 

عموما روش‌های سئو به سه سته

 • سئو داخلی: در این روش تمام تمرکز سئو مستر بر روی یک برگه یا آدرس سایت است تا بتواند آن ‌را از لحاظ فنی بررسی و بهینه‌سازی کند.
 • سئو خارجی: این روش مجموعه‌ای از اقدامات و کارهایی است که خارج از محیط وب‌سایت برای بهبود رتبه سایت خود انجام می‌دهیم، در این روش با ارائه بک لینک‌ها به سایت‌های معتبر دیگر به معرفی سایت خود می‌پردازیم.

سئو تکنیکال به تمامی کارهایی گفته می شود که در جهت افزایش محبوبیت سایت از دیدگاه خزنده موتور جستجو انجام می شود. انجام سئو تکنیکال باعث بهبود وضعیت ایندکس، خزنده و کارایی کلی بهتر یک سایت خواهد شد.

محتوای سئو شده محتوایی است که در جهت پیاده سازی سئو سایت نوشته شود؛ از خصوصیات محتوای سئو شده می‌توانیم به پیروی از کلمات کلیدی حاصل شده در کنار مخاطب پسند بودن اشاره کنیم.

معمولا عدد و درصد پیشنهادی گوگل برای تراکم کلمات کلیدی حدود 2% بوده است اما با توجه به امکان استفاده از LSI (کلمات کلیدی مرتبط) این عدد بی معنا خواهد بود؛ عموما از محتوای سئو شده در صفحات بلاگ، صفحات ثابت، صفحات محصول و صفحات فرود استفاده می‌شود.

 • الگوریتم پاندا: این الگوریتم به گونه‌ای است که با متون کپی شد و کم ارزش مبارزه کند.
 • الگوریتم پنگوئن: وظیفه الگوریتم پنگوئن مبارزه با سایت هایی بود که برای بالا بردن رتبه سایت خود در نتایج جستجو از روش لینک سازی های غیر طبیعی یا اسپم استفاده می‌کردند.
 • الگوریتم مرغ مگس خوار: این الگوریتم با دقت بالا به بررسی کلمات مترادف در سرچ‌ها برای نمایش نیاز مخاطب است گویند.

 

الگوریتم‌های بسیاری در گوگل وجود دارد که برای اطلاع کامل‌تر پیشنهاد می‌گردد به صفحات بلاگ HDMarketing مراجعه کنید.

هنگامی‌که یک وب‌سایت به یک وب‌سایت دیگر لینک می‌دهد، یک (back link) ساخته شده است. به بک‌لینک، لینک ورودی هم گفته می‌شود، زیرا باعث می‌شود تا مخاطبین هدف وارد سایت شما شوند.

بک‌لینک‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام کارایی‌های خاص خود را دارند که توضیحات کامل در مورد انواع بک‌لینک‌ها در مجله HDMarketing وجود دارد.

 • سئو سایت وردپرس به چه شکل است؟

وردپرس یکی از برترین سیستم‌های مدیریت محتوا برای سئو است، همانگونه که می‌دانید برای هر هدف و موضوعی پلاگین‌های فراوانی وجود دارد و سئو سایت وردپرسی هم از این قاعده مستثنا نیست، کاربردی‌ترین افزونه برای سئو سایت‌های وردپرسی افزونه yoast می‌باشد که معمولا جزء اولین پلاگین‌های نصب شده در هر سایت است، البته این پلاگین از هوش تقریبا پایینی برخوردار است و در بعضی مواقع که در بلاگ به آن‌ها اشاره کرده‌ایم باید به برخی اعلان‌های آن بی توجه بود.

افزونه‌های دیگری در وردپرس همچون موارد زیر برای بهبود سئو سایت وجود دارد.

 • All In One SEO Pack
 • SEO Ultimate
 • The SEO Framework
 • SEO SQUIRRLY
 • All In One Schema.org Rich Snippets
 • Broken Link Checker
 • WordPress Ping Optimizer

سئو کار یا مشاور سئو فردی است که در حوزه فروش اینترنتی (online Sale) و مباحث تبلیغات اینترنتی تخصص و سابقه خوب و درخشانی داشته باشد، در واقع به افراد متخصص در شغل خدمات Seo سایت ، سئوکار حرفه ای می‌گویند.

یک مشاور سئو باید علاوه بر آشنایی کامل با اصول برنامه نویسی، دانش قابل قبولی در حوزه مارکتینگ و تولید محتوا داشته باشد.

هزینه و تعرفه سئو در شرکت‌ها و دفاتر حرفه‌ای سئو هزینه مشخصی نخواهد داشت، زیرا هزینه سئو یک پارامتر کاملا مرتبط با نوع کسب و کار، هدف و قدرت رقبا است و مطمئنا اگر در بازاری رقبای بی‌شمار و قدرتمند‌ی وجود داشته باشد، رقابت سخت‌تر بوده و به طبع هزینه سئو بالاتر می‌رود.

با اطلاع از هزینه‌ها و تعرفه‌های سئو پیشنهاد می‌گردد تا فرم درخواست رایگان زیر را با دقت پر نمایید تا متقابلا هزینه‌های سئو به شما اعلام گردد.

در کنار شما هستیم

بهبود سئو سایت مانند یک گیاه است و رشد آن با سرعت کم ولی پیوسته (البته در صورت رعایت درست اصول سئو) خواهد بود، همانگونه که برای رشد یک گیاه نیاز به مراقبت و حمایت با صبوری بسیار است در سئو سایت هم باید همه موارد را چه از نظر سئو داخلی و چه از نظر سئو خارجی و تکنیکال زیر نظر داشت تا به مرور زمان و صرف شکیبایی به هدف اصلی که رسیدن به رتبه‌های ابتدایی صفحه جستجوی گوگل است، برسد.

تیم سئو HDMarketing  نه تنها تمامی مراحل سئو سایت شما بلکه پس از اتمام کار با مشاوره و انتقال چندین دستورالعمل به شما و همچنین آموزش سئو جهت حفظ رتبه در دراز مدت در کنار شما خواهد بود.

تاریخچه سئو از سال 1990 شروع شد، درست زمانی که یاهو وب در سال 1995 اولین اصول سئو را راه‌اندازی کرد، البته با توجه به تاسیس گوگل در سال 1998 می‌توانیم این برداشت را داشته باشیم که پی ریزی اصول سئو توسط یاهو در ابتدا به بار نشسته است، ولی آنچه که موجود است می‌گوید که گوگل قدم محکم‌تری را برای سئو برداشته، شاید بهتر است تا بگوییم ابتدای سال 2000 یاهو در پیش‌برد سئو جدیت بیشتری را صرف کرده اما با ورود به قرن جدید و اتمام قرن بیستم گوگل از شرکت یاهو وب پیشی گرفت. اگر در خاطرتان باشد رتبه بندی سایت‌ها در صفحه نمایش مرورگر بر مبنای حروف الفبا بود وبعضی از سایت‌ها با اضافه کردن چندین A به ابتدای دامنه خود رتبه اول در سرچ را به خود اختصاص می‌دادند.

سپس با ارائه الگوریتم No follow در سال 2005 گوگل اولین قدم را برای سئو برداشت؛ در سال 2009 گوگل پارامتر کافئین را معرفی نمود تا اسم SEO بیشتر بر سر زبان‌ها بچرخد، و پس از این در سال 2011 گوگل با ارائه Google zoo الگوریتم‌هایی نظیر پاندا، پنگوئن و مرغ مگس‌خوار را معرفی نمود تا seo تبدیل به یک اصل واجب برای هر سایت شود.

گوگل در ابتدای کار خود فاکتورهایی همچون تعداد کلمات کلیدی، عنوان‌بندی‌ها، تگ‌ها، لینک‌ها و ساختارسایت را برای سئو در نظر گرفت و در حال حاضر شاید بتوانیم به جرات بگوییم که هر هفته گوگل پارامتر‌های سئو را آپدیت و به سمت کاربر پسندتر شدن هدایت می‌کند اما واقعیتی که در مورد سئو وجود دارد این است که  در حال حاضر به علت سوء استفاده بسیاری از طراحان وب سایت‌ها، گوگل از فاکتورها و پارامترهایی که برای رتبه بندی صفحات استفاده می‌کند، به طور کامل پرده بر نمی دارد