طراحی سایت و اپلیکیشن

دارا بودن سایت برای یک کسب و کار در کنار همکاری با تیم طراحی سایت حرفه‌ای و مخاطب شناس می‌تواند باعث رشد و توسعه چشم‌گیر کسب و کار شما شود؛ با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دو دهه اخیر و بدست آمدن آمار خیره کننده 40 میلیون کاربر فعال اینترنت در ایران و 4 میلیارد نفر در جهان، الزام ورود کسب و کار‌ها به فضای دیجیتال بیش از پیش احساس می‌شود.

اما چرا می‌گوییم ورود به فضای وب و یا توسعه آن برای آینده هر کسب و کاری الزامی است! پیشنهاد می‌کنیم تا به این آمار و ارقام‌ها توجه کنید.

  • در جهان بیش از 4 میلیارد کاربرد فعال اینترنت وجود دارد.
  • قاره آسیا به تنهایی نیمی از کاربران فعال اینترنتی را به خود اختصاص داده است.
  • با اعلام سایت Hootsuite کانادا از ژانویه‌ سال ۲۰۱۸ به بعد، در هر روز به طور متوسط بیش از یک میلیون کاربر جدید روزانه به جمع کاربران اینترنت افزوده می‌شود.
  • بر اساس داده‌های جهانی، سرانه مشاهده تلوزیون در جهان با کاهش 15% رو به رو شده است که این میزان در ایران نیز بسیار بیشتر است.

 

با توجه به موارد ذکر شده در بالا متوجه خواهید شد که داشتن یک سایت تا چه حد می‌تواند باعث افزایش جامعه مخاطبین و مشتریان هدف شما شود، اگر بخواهیم با یک مثال ساده این موضوع را برای شما بیان کنیم باید بگوییم که عدم حضور یک کسب و کار در فضای دیجیتال مانند تاسیس یک فروشگاه یا شرکت در جاده‌ای فرعی حومه شهر است که در طول روز نمی‌تواند بیش از تعداد انگشتان یک دست مشتری جذب خود کند، ولی ورود به فضای آنلاین و دیجیتال سبب می‌شود تا مشتریان احتمالی شما در ایران حدود 40 میلیون نفر باشند.

 البته نکته مهم صرفا داشتن یا نداشتن وب سایت نیست؛ بارها در تیم طراحی سایت HDM با کسب و کار‌هایی رو به رو شدیم که علاوه بر داشتن یک وب سایت برای کسب و کار خود نمی‌توانستند از مشتریان و مخاطبین خود استفاده کنند؛  این معضل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از مهمترین دلایل آن عدم شناخت مخاطب و مشتری کسب و کار شما از جانب تیم طراحی سایتی که با آن همکاری داشته‌اید است؛ در این مورد پیشنهاد ما طراحی مجدد سایت یا بهینه سازی وب سایت شماست.

ما در اتاق فکر تیم طراحی وب سایت HDM علاوه بر گزینش برترین ایده‌های ممکن نیز تمرکز و تحقیق بر روی مخاطبین و مشتریان هدف کسب و کار شما خواهیم داشت تا بتوانیم با در نظر گرفتن میانگین سلایق این افراد، بهترین نتیجه حاصله را برای رشد و توسعه وب سایت کسب و کار شما به ارمغان آوریم.

ما چه کاری برای شما انجام می‌دهیم؟

ما در تیم طراحی سایت HDM با توجه به تجربه حاصل شده در گذشته و نوآوری حاصل شده در هر لحظه از کار، با ارائه برترین سایت‌های طراحی شده توانستیم تا به این روز اعتماد مشتریان و کسب و کار‌های بنامی را به سمت  خود را جلب کنیم.

اما شاید این سوال مطرح شود که نحوه کار طراحی سایت در تیم HDM به چه شکل خواهد بود، ابتدا لازم است تا بگوییم طراحی یک سایت نیاز به دانش اولیه در حوزه بازاریابی و روانشناسی مخاطب دارد، طراحی سایت یک هنر است و این هنر با معیارهای مختلفی ارتباط دارد.

  • برای مثال تشخیص نوع سایت از نظر ساختار و هسته(زبان برنامه نویسی سایت) و پیشنهاد بهترین گزینه با توجه به شکل کسب و کار شما نیز از مهمترین معیار‌های رضایت مشتری است.
  • روانشناسی رنگ و شناخت میانگین سلیقه قشر مخاطبین کسب و کار یکی دیگر از مهمترین اجزای هنر در طراحی سایت است که متخصصین طراحی سایت HDM با استفاده از اطلاعات به روز در این زمینه بهترین‌ها را برای شما فراهم می‌کنند.

اما تیم طراحی وب سایت HDM چه کاری برای شما انجام خواهد داد؟

طراحی وب سایت وردپرس

طراحی یا ساخت سایت به چندین طریق انجام می‌شود که در بین روش‌های آن استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMS از متداول‌ترین روش‌های آن است. متاسفانه تیم‌های طراحی سایت غیر حرفه‌ای برای این موضوع که مخاطبین خود را مجاب به سفارش و پرداخت هزینه بیشتر کنند در حق وردپرس اجحاف می‌کنند و وردپرس را یک بستر نا امن برای طراحی سایت می‌نامند، ولی در واقع به هیچ وجه اینطور نیست.
اما وردپرس چیست؟ وردپرس در زبان ساده یعنی یک سیستم مدیریت محتوای سایت‌ساز که با استفاده از آن می‌توان اقدام به راه‌اندازی انواع گوناگونی از وبسایت و وبلاگ داشت. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که با توجه به رایگان بودن وردپرس، چرا باید برای طراحی یک سایت وردپرس کارفرما هزینه‌ای پرداخت کند؟ این سوال پاسخ بسیار روشنی دارد، در واقع می‌توانیم این طور برای شما مثال بزنیم که خاک رایگان است اما برای خرید کوزه باید هزینه پرداخت کرد. پس داشتن یک سایت هم نیز هزینه خواهد داشت.
اما چرا پیشنهاد تیم طراحی سایت HDM به کسب و کارها استفاده از وردپرس است ؟ شاید برای شما جالب باشد که در طراحی 9/31 درصد از وب سایت‌ها در کل جهان از وردپرس استفاده شده و همچنین این نرم‌افزار یک سیستم مدیریت محتوا با ۵۹.۴ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. این میزان نیز بسیار  زیاد است، همین دلیل باعث آن شده که وردپرس در ماه حداقل دو بار برای خود آپدیت منتشر کند و همین موضوع تعدد آپدیت‌ها در وردپرس سبب شده تا این سیستم مدیریت محتوا از امنیت بالایی بهره‌مند شود، اما واقعیت نا امنی در وردپرس چیست؟
در واقع به دلیل میزان استفاده از وردپرس در کل جهان، هکر‌ها و افراد سودجو تمام تمرکز خود را صرف دستیابی به اطلاعات وردپرس می‌کنند، اما با توجه به تعداد آپدیت‌های ماهانه در وردپرس معمولا به صورت نادر این افراد سودجو موفق می‌شوند.
مزایای وردپرس یا تفاوت وردپرس و یا سایر سیستم‌های مدیریت محتوای مبتنی بر PHP با طراحی اختصاصی وبسایت با استفاده از این زبان برنامه نویسی پرکاربرد از سوالات متداول شما در سال‌های گذشته بود که پیشنهاد می‌کنیم حتما قسمت سوالات پر تکرار این قسمت از سایت تیم HDM را مطالعه نمایید.
قدم اول در طراحی وب سایت در هر روشی USER REASERCH و MARKET REASERCH است، که به معنای تحقیقات بازار و کاربر پژوهی است که به شناخت بازار و حوزه کسب و کار شما در کنار شناخت مخاطب هدف شما مربوط می‌شود. البته USER REASERCH و MARKET REASERCH مقوله بسیار پیچیده و تخصصی است که در تیم طراحی سایت HDM فقط پارامتر‌های مرتبط به بحث طراحی سایت یا توسعه وب سایت در نظر گرفته می‌شود.

آنالیز رقبا

اما یکی دیگر از اقداماتی که در تیم طراحی سایت HDM به آن توجه می‌شود آنالیز رقبا موفق در حوزه کسب و کار شما است که توسط متخصصین بازاریابی تیم HDM  با دقت بررسی می‌شود تا بهترین تصمیمات در این حوزه اتخاذ شود. آنالیز رقبا این امکان را به تیم طراحان سایت HDM  می‌دهد تا با شناخت و بررسی نقاط قوت و استفاده هدفمند‌تر از همان نقاط در کنار عدم استفاده از نقاط ضعف آن کسب و کار این امکان را داشته باشد تا نتیجه‌ای درخشان‌تر را برای کسب و کار شما رقم بزند. کافیست برای اخذ مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین تیم طراحی سایت HDM تماس برقرار کنید.

طراحی سایت وردپرس با قالب آماده

یکی از خدمات تیم طراحی وب سایت HDM که مناسب برای کسب و کار‌های نوپا یا کسب و کار‌هایی با بودجه محدود برای داشتن وب سایت هستند، طراحی سایت با قالب‌های آماده می‌باشد.
با توجه به عدم محدودیت در قالب‌های وردپرس می‌توانید با بررسی تمامی قالب‌های پیشنهادی از جانب تیم طراحی وب سایت HDM بهترین قالب مناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید تا در طراحی سایت شما از آن قالب استفاده شود. طراحی سایت وردپرس با قالب آماده یکی از روش‌های مناسب برای ورود کسب و کار نوپا شما به فضای دیجیتال است.

طراحی سایت وردپرس با قالب آماده (شرکتی)

با توجه به ماهیت سایت ‌های شرکتی که صرفا به معرفی محصولات می‌پردازد و تمرکزی برای فروش محصولات در آن وجود ندارد، توصیه می‌شود که صرفا از وردپرس استفاده کنند اما این موضوع که کدام یک از قالب آماده یا قالب اختصاصی وردپرس مناسب آن‌ها است؛ کاملا بستگی به بازار شرکت، مخاطبین، برون مرزی یا درون مرزی بودن خدمات و بودجه دارد، اما عموما مشاورین تیم طراحی وب سایت HDM به شرکت‌های کوچک پیشنهاد استفاده از سایت های وردپرسی قالب آماده و به شرکت‌های بزرگ استفاده از سایت‌های PHP و یا وردپرس اختصاصی را پیشنهاد می‌کند.

البته مواقعی بوده که با توجه به استراتژی‌های متفاوت شرکت‌های کوچک و بزرگ، گاهی پیشنهادات مشاورین ما کاملا برعکس موارد ذکر شده در بالا بوده است، لذا مجدد می‌گوییم که همه چیز مربوط به شرایط کسب و کار شما است.

طراحی سایت وردپرس با قالب آماده (فروشگاهی)

عمده تفاوت سایت‌های شرکتی و فروشگاهی در داشتن صفحه پرداخت و محصولات است که با توجه با وسعت مشتریان فروشگاه اینترنتی و از همه مهم‌تر بودجه، پیشنهاد آن می‌تواند متفاوت باشد

ووکامرس یک سیستم معتبر فروشگاه‌ ساز است، شاید فکر کنید که این نام گذاری انتظار به‌جایی است و برازنده ووکامرس با این همه امکانات باشد اما در واقعیت این چنین نیست و تنها یک افزونه برای ساخت فروشگاه اینترنتی است. شاید دلیل محبوبیت بیش از حد آن هم، همین موضوع باشد.محبوبیتی که باعث شده تا برای این افزونه هم افزونه‌های بی‌شمار جانبی طراحی و نوشته شود.

طراحی سایت وردپرس با قالب اختصاصی

در جلساتی که میان تیم طراحی سایت HDM و صاحبان کسب و کار برگزار می‌شود عموما پیشنهاد می‌کنیم که اگر از سایت خود توقع محاسبات و امکانات پیچیده را ندارید اما به دنبال یک سایت مانا و مخاطب پسند برای کسب و کار خود هستید، طراحی سایت اختصاصی با وردپرس بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

در طراحی سایت با وردپرس صرفا فقط از پلتفرم و هسته وردپرس استفاده می‌شود و تمامی قالب‌ها و پلاگین‌ها به صورت کد HTML یا CSS ساخته می‌شوند و سپس به سیستم مدیریت محتوای وردپرس پورت می گردند. سرآمد این نوع از طراحی سایت داشتن یک سایت نیمه اختصاصی است که از لحاظ هزینه بسیار به صرفه تر اما از لحاظ کارایی دقیقاً مشابه نمونه وبسایت های تماماً اختصاصی است.

طراحی وب سایت با زبان PHP

درواقع PHP یک زبان برنامه نویسی است که قدرت اصلی آن زمانی پدیدار می‌شود که با یک پایگاه داده یا Database ترکیب شود؛ در واقع PHP  می‌تواند اطلاعات را وارد دیتابیس نموده و همینطور از آن اطلاعات مختلف را بخواند تا بتواند به کاربر نشان دهد. شما با استفاده از PHP می‌توانید به یک دیتابیس وصل شوید و اطلاعات موجود در آن پایگاه داده، مثل مطلب، نظرات و… را به کاربران خود نشان دهید.

PHP مانند یک دریای بی کران است، خصوصا زمانی که از سایت خود انتظارات بیش از معمول را دارید و یا به دنبال محاسبات و روال های خاصی برای سایت تان هستید، شاید برخی از امکاناتی که مد مظر شماست در وردپرس قابل پیاده سازی نباشد، ولی با زبان PHP و دیگر زبان‌های اختصاصی درخواست‌های کارفرمایان نیز قابل اجرا است، البته برداشت این موضوع که وردپرس نامحدود است و نمی‌تواند برای کسب و کار شما مفید باشد کاملا اشتباه است،زیرا  سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود برپایه همین زبان برنامه نویسی قدرتمند است اما طراحی سایت اختصاصی با PHP مخصوص برخی از کسب و کار‌های خاص با بازار، مشتریان و خدمات خاص است که وردپرس نمی‌تواند نیاز‌های آنها را برآورده کند، برای مثال دیجیکالا، آپارات، تخفیفان، فیس بوک نمی‌توانند بر روی وردپرس سوار شوند و نیاز به برنامه نویسی پیشرفته‌تری دارند.

طراحی سایت با وردپرس مانند ساخت یک خودرو با شاسی ثابت است، این خودرو می‌تواند با بیشترین امکانات ساخته شود و یا حتی کمترین امکانات، ولی نکته مهم شاسی ثابت است. از طرف دیگر زمانی که از PHP استفاده می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر شرایطی شاسی خودرو شما متفاوت است، خواه با بیشتری امکانات، خواه با کمترین امکانات،  از همین روی شما برای نوشتن و ایجاد کردن هر نوشته یا صفحه نیاز به کد نویسی دارید.

طراحی وب سایت با فریمورک جنگو Django و زبان Python

PYTHON مانند PHP یکی از زبان های برنامه نویسی است که نسبت به PHP عمر و سابقه کمتری دارد ولی در همین مدت توانسته تا با امکاناتی که برای طراحان سایت و صاحبان کسب و کار فراهم کرده گوی سبقت را از PHP بقاپد ولی با این حال هر دو مخاطبین خاص خود را دارند، اما انتخاب بهترین گزینه نیز پس از بررسی نوع کسب و کار شما بر عهده تیم طراحی سایت است.
از سایت‌هایی که با PYTHON نوشته شده‌اند می‌توانیم به اینستاگرام، پینترست، ناسا اشاره کنیم.
ماهیت زبان پایتون برای طراحی و توسعه اسکریپت‌های سمت سرور است اما با استفاده از فریمورک های قدرتمندی که برای تولید و توسعه وبسایت با پایتون عرضه شده است می‌توانید به سادگی یک وبسایت پویا با قابلیت‌های فراوان را با استفاده از زبان python توسعه دهید.

طراحی سایت با node.js

node.js یک محیط برنامه نویسی برای جاوا اسکریپت و طراحی بک اند وبسایت و وب اپلیکیشن است که توسط شرکت هایی مانند IBM و Micorosft و البته Google در مقیاس بالایی مورد استفاده قرار می گیرد.Node.js یک پلتفرم ایجاد شده بر پایه موتور جاوا اسکریپت گوگل کروم است که باعث سهولت ایجاد و مقیاس‌پذیری برنامه‌های تحت شبکه می‌شود. اگر وبسایت و یا نرم‌افزار تحت وب شما پردازش های همزمان زیادی داشته باشد و تمرکز مرکزی آن برروی انجام پردازش ها به صورت لحظه‌ای و در یک زمان باشد node.js انتخاب بسیار مناسبی است. در اصل node.js دقیقاً برای این مضمون طراحی و تولید شده است که نیاز کاربرانی که وبسایت هایی با فعالیت‌های ( در این مقاله به آن Transaction یا تراکنش می‌گوییم ) همزمانه بسیار زیاد بتوانند بدون ایجاد وقفه در پردازشگر سرور کار خود را انجام داده و درخواست هایی که به سمت سرور روانه می‌شوند را پاسخ دهند.

طراحی و ساخت لندینگ پیج

 

صفحه لندینگ یک سایت به عنوان اولین برخورد مشتری احتمالی با کسب و کار شما می‌تواند باشد، برای مثال اگر شما مالک یک فروشگاهی باشید که فروشنده شاغل در فروشگاه شما برخورد گرمی با مشتریان نداشته باشد به جز از دست دادن مشتری،  سرآمد دیگری برای شما نخواهد داشت. پس به همین دلیل صفحه فرود می‌تواند به شدت در ادامه روند حرکات و طول عمر مشتری در سایت شما تاثیر گذار باشد، از همین جهت باید در انتخاب بهترین تیم طراحی سایت برای طراحی لندینگ نهایت دقت خود را به کار گیرید.

ما در تیم طراحی سایت HDM با توجه به شناخت و بررسی رنج سنی مخاطبین شما و با بهره گیری از روانشناسی رنگ و انتخاب لحن متناسب با برند شما سبب خواهیم شد تا مخاطبین شما در نگاه و برخورد اول با کسب و کار شما حس اعتماد در وجودشان شکوفا شود، همین مورد سبب می‌شود تا مخاطبین و مشتریان احتمالی شما تبدیل به مخاطبین بالقوه شما شوند، البته رابطه کاربری هم می‌تواند در ساخت لندینگ مهم باشد که باید حتما به آن توجه ویژه‌ای شود. پس طراحی لندینگ پیج خود را به تیم طراحی سایت HDM بسپارید تا اولین میزبانی، شایسته و مانا رقم زده شود.

طراحی اپلیکیشن

به واسطه پیشرفت تکنولوژی و افزایش زمان استفاده از تلفن‌‌های هوشمند، اهمیت بهره‌مندی از یک اپلیکیشن روز به روز بیشتر خواهد شد و کسب کار‌ها به فکر راه اندازی اپلیکیشن خواهند افتاد، اما در بعضی مواقع کسب و کارها کمی غیر حرفه‌ای به موضوع اپلیکیشن نگاه می‌کنند و مایل هستند بدون ایجاد ارتباط و تامل با مخاطب به واسطه محتوا و وب سایت کارآمد، پای به دنیای اپلیکیشن‌ها بگذارند.

در واقع بهره مندی از اپلیکیشن نیاز به رسیدن به یک حد قابل قبول از ارتباط با مشتری را  دارد که این نیز خود یک موضوع مهم است که مشاورین طراحی اپلیکیشن تیم HDM می‌توانند با مشاوره رایگان شما را در این امر بیشتر راهنمایی کنند، البته برخی از کسب و کار‌ها صرفا یک پلتفرم برای ارائه خدمات دارند که اپلیکیشن به حساب می‌آید، اما در همین مورد هم نیاز به یکسری تامل از گذشته یا تبلیغات در آینده است که ما به شما مشاوره رایگان با تیم دیجیتال مارکتینگ HDM  را پیشنهاد می‌کنیم.

در طراحی اپلیکیشن UI/UX نقش بسیار پر رنگ‌تر نسبت به طراحی سایت دارد، محدودیت‌ فضایی و موارد دیگر کار را برای طراحان اپلیکیشن سخت‌تر خواهد کرد که تیم طراحی اپلیکیشن HDM  با بهره گیری از دانش روز  UI/UX و تحلیل مشتریان احتمالی بهترین نتایج ممکن را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

Development and redesign

دلایل عمده‌ای برای تصمیم به توسعه و یا ری دیزاین یک سایت وجود دارد. برای مثال اولین دلیل این تصمیم می‌تواند توسعه کسب و کار باشد؛ به گونه‌ای که این توسعه اگر باعث ایجاد تغییر در PRODUCT ارائه شده باشد تغییرات پرسونا و مخاطب هدف را در بر‌خواهد داشت و نیاز به تغییر UI و UX سایت دارد.

گاهی اوقات صفحات یک سایت دارای  PRODUCT و محتوای مناسب می‌باشد اما نرخ تبدیل آن بسیار پایین است که در این مورد مشکل از تجربه کاربری مخاطب خواهد بود، این یعنی نیروی جاذب سایت شما بسیار ضعیف است و باید  UX سایت تغییر کند. برای درک بهتر، یعنی میزان تعامل و برانگیختگی CALL TO ACTION  یا رنگ بندی در ذهن مخاطب جرقه‌ای ایجاد نمی‌کند.

از دیگر عوامل موثر، می‌توانیم به تغییر به سند استراتژی و هدف یک سایت اشاره نمود، لازم به ذکر است که تغییر هدف یک کسب و کار صرفا در تغییر PRODUCT خلاصه نمی‌شود و ممکن است شیوه فروش و یا ارئه تغییر کند.

UX

User Experience یا تجربه کاربری تعاریف پیچیده و در درشتی دارد، ما در تیم طراحی سایت HDM برای درک مخاطبان و کارفرمایان همیشه از امثال ساده برای اعتماد به تیم خود استفاده می‌کنیم.
ما باید مخاطب را درک کنیم، مخاطب منت بر سر کسب و کار می‌گذارد که وارد سایت می‌شود، و زمان که ارزشمند ترین ثروت برای مخاطب می‌باشد را در اختیار صاحب کسب و کار قرار می‌دهد. در واقع آسوده سازی یک سایت بر اساس تجربه کاربران برای رسیدن به هدف بزرگ؛ برگ برنده یک سایت است.
UX یعنی وب سایت به گونه‌ای باشد که مخاطب بدون نیاز به آموزش در گذشته و آینده، بر اساس آن چیزی که برایش شرطی شده استفاده از وب سایت را بلد باشد. UX یعنی مخاطب با چشمان بسته به هدف خود برسد.

UI

در قسمت ماهیت، ما یک سایت خوب برای کسب و کار را به یک فروشگاه تشبیه کردیم، جنبه بیرونی یک وب سایت همان دکوراسیون فروشگاه است. در برخورد اول نیروی جاذبه، همان نوع دکوراسیون  می‌باشد که در وب سایت آن را UI خطاب می‌کنند.
UI همان جرقه در ذهن مخاطب است که با دیدن سایت شما، البته بدون توجه به محتوا یا هر پارامتر دیگر می‌تواند مخاطب را در سایت شما نگه دارد. قالب یک سایت همان نوع و شکل دکوراسیون است که در تیم HDM با توجه به تحقیق و بررسی مخاطبین هدف شما، زیباترین اتفاق ممکن رقم خواهد خورد.

پاسخ به سوالات متداول

 اساسا سایت های وردپرسی سریع تر آماده می‌شوند و کارکرد ساده‌ای دارند

سایت وردپرس مورد پیشنهادی تیم طراحی سایت HDM خواهد بود که باید افزونه EDD بر روی آن نصب گردد.

سایت‌های وردپرس و PHP همانطور که در متن مثال زدیم مانند ساخت دو خودرو هستند، در وردپرس شما شاسی خودرو را در اختیار دارید و بر اساس نوع شاسی که در اختیار دارید می‌توانید یک وب سایت برای خود داشته باشید، مثلا نمی‌شود بر روی شاسی یک خودرو سدان یک خودرو 4*4 سوار کرد، وردپرس هم دقیقا به همین معناست، با توجه به اینکه وردپرس از یک ساختار خاصی تشکیل شده اصطلاحا شما با یک فریم ورک اختصاصی در ارتباط هستید که باید برنامه نویسی خود را همانطور که به شما الزام شده انجام دهید و نمیتوانید هر طور که مایل باشید برنامه نویسی کنید. اما نکته‌ای که در مورد وردپرس مطرح است این موضوع خواهد بود این محدودیت شاید فقط شامل برخی کسب و کارهای خاص شود، در واقع وردپرس برای کسب و کارهایی مانند اسنپ و دیجیکالا مناسب نیست.

اما در مورد سایت PHP باید این موضوع را در نظر داشته باشید که شما از ابتدا می‌توانید شاسی خودرو را خودتان بسازید و دست شما برای طراحی بازتر است.

سایت‌های شرکتی به عنوان ویترین شرکت خود هستند و همین سبب شده تا سایت‌های شرکتی حالتی رسمی داشته باشند اما مهمترین تفاوت سایت‌های شرکتی و فروشگاهی شکل ارائه خدمات است که در سایت‌های شرکتی این خدمات در معرفی محصولات و در سایت‌های فروشگاهی خدمات در فروش محصولات خلاصه می‌شود.

تفاوت ظاهری این دو سایت در وجود صفحه محصولات و صحفه پرداخت خلاصه می‌شود که

حداقل هزینه طراحی سایت؟

برای مثال حداقل هزینه طراحی سایت با قالب آماده حدود 600 هزار تومان خواهد بود.