L o a d i n g

الگوریتم موش کور

جدول محتوا

مقالات مرتبط

زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از دغدغه‌هایی که گوگل به عنوان قدرتمندترین موتور جستجو جهان همیشه داشته تجربه کاربری مناسب است؛ بنابراین پیوسته سعی می‌کند بهترین و نزدیک‌ترین نتیجه را به کاربر ارائه دهد. برای ارائه بهترین نتایج هم از الگوریتم‌های زیادی استفاده می‌کند و به طور مداوم آن‌ها را آپدیت می‌کند تا بهترین نتایج ممکن رابه کاربران نمایش دهد.

در ابتدای سپتامبر بود که شاخص ریسک رتبه‌بندی Rank Ranger یک جهش بسیار بزرگ در نوسانات رتبه‌ها را ثبت کرد. بحث‌های زیادی در حوزه سئو وجود داشت که به بروزرسانی قابل توجه گوگل اشاره می‌کرد، اما هنوز مشخص نبود که این به‌روزرسانی چه تاثیری دارد.

کسب و کارهای زیادی هستند که وب‌سایت‌هایی طراحی کرده‌اند تا فعالیت خود را بیشتر نمایان کنند تا در نتیجه جستجوی کاربران گوگل، شرکت آنها در صفحه نتایج جستجو نمایش داده شود. اما در روند نمایش این وب‌سایت‌ها به کاربران، گوگل با مشکلات زیادی مواجه شد.
الگوریتم موش کور - Possum Algorithm
به عنوان مثال، ممکن است یک شرکت دو وب‌سایت مختلف را ثبت کرده باشد یا دو کسب و کار با هم در یک وب‌سایت فعالیت می‌کنند که این موضوع در عملکرد Google اختلال ایجاد می‌کند؛ از این رو گوگل سعی کرد الگوریتم‌های مختلفی را برای حل این مشکلات ارائه دهد. یکی از این الگوریتم‌ها که در بین کلی الگوریتم وجود دارد «الگوریتم موش کور» است. با ما همراه باشید تا به بررسی کامل این الگوریتم بپردازیم.
الگوریتم موش کور - Possum Algorithm

الگوریتم موش کور چیست؟

این الگوریتم به نام الگوریتم موش کور یا Google Possum Algorithm شناخته می‌شود. اگر بخواهیم  به صورت کلی الگوریتم موش کور را توضیح دهیم این الگوریتم نسخه بروزرسانی شده جستجوی محلی است. به علاوه وظیفه این الگوریتم حذف فهرست‌های تجاری تکراری و اسپم در نتایج بسته محلی است. شاید در نگاه اول این الگوریتم شبیه الگوریتم کبوتر باشد اما الگوریتم موش کور به عنوان مکمل آن عمل می‌کند.
گوگل به منظور افزایش تنوع نتایج، فهرست‌های محلی را که دامنه وب‌سایت یا شماره تلفن یکسانی داشتند فیلتر می‌کرد. به این ترتیب، گروهی از کسب و کارها که وب‌سایت و شماره تلفن یکسانی را به اشتراک می‌گذارند، یک یا حداکثر دو فهرست را در نتایج محلی مشاهده می‌کنند.

با این به‌روزرسانی، گوگل اکنون فهرست‌هایی را که آدرس فیزیکی مشابهی دارند را فیلتر می‌کند. این امر دریافت لیست‌های تکراری را بسیار سخت‌تر و گران‌تر می‌کند. ترتیب دادن یک آدرس فیزیکی متفاوت قطعا بیشتر از گرفتن یک وب‌سایت و شماره تلفن دیگر است. همچنین بر اساس تجربه مشتریان، گوگل نه تنها مشاغلی را که آدرس فیزیکی مشابهی دارند فیلتر می‌کند، بلکه حتی مشاغلی که شماره مجموعه متفاوتی در یک آدرس دارند نیز فیلتر می‌شوند. به طور مثال تصور کنید فردی دندانپزشک است و دارای دو مطب مجزا در  یک منطقه است و دو مطب جداگانه را اداره می‌کند. گوگل از طریق این الگوریتم این که هر دو کسب و کار مشترکا متعلق به یک نفر است را تشخیص می‌دهد و فرد هر دو مطب را همزمان در Local Finder نمی‌بیند. با آمدن این الگوریتم نتایج جستجو پیشرفت خیلی خوبی داشت و نتایج جستجو کاربران بسیار بهتر شد و با دقت بسیار خوب و بالایی نتایج را ارائه می‌دهد و کاربران می‌توانند نتایج مرتبط با درخواست خود را پیدا کنند.
الگوریتم موش کور - Possum Algorithm

تاثیر الگوریتم موش کور بر سئوی محلی

همانطور که انتظار می‌رفت؛ از زمان معرفی، الگوریتم  موش کور تاثیر به سزایی در بهینه‌سازی نتایج جستجوی محلی کاربران داشته است. این الگوریتم در سال 2016 معرفی شد و به عنوان پلی برای پیشرفت در لیست جستجوی گوگل محسوب می‌شود. نتیجه این به‌روزرسانی در سایت گوگل، دیده شدن بسیاری از وب‌سایت‌هایی بود که پیش از این فرصت دیده شدن را نداشتند. الگوریتم موش کور چیست و چه تأثیری بر لیست نتایج جستجو دارد. این سوالی است که بسیاری از افراد می‌پرسند.

اساس الگوریتم موش کور

شاید بپرسید اساس الگوریتم موش کور چیست؟ این الگوریتم با تاثیرگذاری بر کسب و کارهای مختلف می تواند تصمیم بگیرد که آیا در صفحه نتایج جستجو نشان داده می شوند یا خیر؟! این برای همه مشاغل صادق نیست و الگوریتم Google Possum فقط بر برخی از آنها تأثیر می گذارد. برخی از این مشاغل شامل:

  • مشاغلی که متعلق به یک شرکت واحد و زیرمجموعه آن هستند.
  • مشاغلی که آدرس یکسانی دارند (مثلاً در یک ساختمان هستند)
  • مشاغل محلی و خارج از شهر

سخن پایانی

در این مقاله از سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ HDM با الگوریتم موش کور آشنا شدید و پس از این می‌توانید روند کسب و کار خود را براساس این الگوریتم بهبود ببخشید و متناسب با رضایت کاربران فعالیت خود را بهینه کنید و با این کار، الگوریتم وب‌سایت شما را به عنوان یک سایت مناسب جستجو کاربر شناسایی می‌کند و رتبه آن را بهبود می‌دهد.
پس اصلا از این آپدیت سئو محلی و الگوریتم موش کور غافل نشوید که بسیار می‌تواند مفید باشد ممنون که تا آخر محتوا با ما همراه بودید. هر سوالی که در باره این الگوریتم جذاب داشتید می توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + ده =

مقالات مرتبط

۰۲۱-۴۴۱۵۵۱۷۵