رتبه تبلیغ در گوگل ادز (Ad Rank) چیست؟

اشتراک گذاری مقاله

فهرست محتوا

مقالات مرتبط

آخرین تاریخ آپدیت: 9 تیر 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه

9 تیر 1403

در دنیای پر رقابت تبلیغات آنلاین، کسب رتبه برتر در نتایج جستجو برای جلب توجه کاربران و افزایش ترافیک وب‌سایت شما ضروری است.

دیده شدن تبلیغ شما در میان انبوه تبلیغات آنلاین، کلید جذب مخاطب و موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی است.Google Ads  به منظور نمایش مرتبط‌ترین و مفیدترین تبلیغات به کاربران و ارائه بهترین تجربه به آنها از پارمتری به اسم Ad Rank  استفاده میکند.در واقع، گوگل می‌خواهد مطمئن شود که کاربرانی که به دنبال چیز خاصی هستند، تبلیغاتی را مشاهده می‌کنند که به احتمال زیاد برایشان جالب و مفید خواهد بود.

Ad Rank  چیست؟

Ad Rank  نمره‌ای است که گوگل به هر تبلیغ در گوگل ادز اختصاص می‌دهد.این نمره نشان‌دهنده مرتبط بودن و کیفیت تبلیغ شما و همچنین میزان تمایل شما به پرداخت هزینه برای هر کلیک (CPC) است.هر چه Ad Rank  شما بالاتر باشد، احتمال نمایش تبلیغ شما در رتبه‌های بالاتر و دریافت کلیک بیشتر افزایش می‌یابد.

عوامل مؤثر بر Ad Rank

دو فاکتور اصلی بر Ad Rank  شما تأثیر می‌گذارند:

1. امتیاز کیفی (Quality Score): این نمره به طور جداگانه برای هر کلمه کلیدی و تبلیغ شما محاسبه می‌شود و نشان‌دهنده مرتبط بودن و کیفیت تبلیغ شما با جستجوی کاربر است.عواملی مانند نرخ کلیک (CTR) صفحه فرود مناسب (landing Page Experience) و ارتباط بین اد و کیورد ها (Ad Relevance) در امتیاز کیفی شما نقش دارند.

2. حداکثر نرخ پیشنهادی :(Maximum Bid) حداکثر مبلغی است که شما حاضرید برای هر کلیک بر روی تبلیغ خود بپردازید.

فرمول محاسبه Ad Rank

Ad Rank = امتیاز کیفی * حداکثر نرخ پیشنهادی

مثال:

فرض کنید دو تبلیغ‌کننده برای کلمه کلیدی “کفش ورزشی” در Google Ads رقابت می‌کنند.تبلیغ‌کننده اول دارای امتیاز کیفی 8 و حداکثر نرخ پیشنهادی 2 دلار است، در حالی که تبلیغ‌کننده دوم دارای امتیاز کیفی 5 و حداکثر نرخ پیشنهادی 3 دلار است.

Ad Rank تبلیغ‌کننده اول =< 8 * 2 = 16

 Ad Rank تبلیغ‌کننده دوم =< 5 * 3 = 15

با توجه به فرمول بالا، Ad Rank تبلیغ‌کننده اول 16 و Ad Rank تبلیغ‌کننده دوم 15 است.به این معنی که تبلیغ‌کننده اول به احتمال زیاد در رتبه‌های بالاتر از تبلیغ‌کننده دوم نمایش داده می‌شود، حتی اگر حداکثر نرخ پیشنهادی تبلیغ‌کننده دوم بیشتر باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم نمایش گرفتن در جایگاه های بالا در گوگل فقط به میزان بالا بودن bid  بستگی ندارد و شما میتوانید با بالا بردن امتیاز کیفی خود نسبت به رقبا با هزینه کمتر در جایگاه بالاتری از آنها نمایش بگیرید. Ad Rank  معیاری کلیدی برای موفقیت در Google Ads است.با درک عمیق Ad Rank و عوامل مؤثر بر آن، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی خود را بهینه کنید، رتبه‌بندی خود را ارتقا دهید و ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =

۰۲۱-۸۸۶۹۰۸۱۸

درخواست مشاوره